Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Británie podpoří automobilky. I výrobu elekromobilu

Investice 18.03.2010 | 14:03 0 Komentářů

Každý rok by mělo z výrobní linky v Sunderlandů sjet 50 tisíc elektromobilů

Londýn – Rolls Royce, Aston Martin, Jaguar, Land Rover a třeba také McLaren. Tohle všechno jsou proslavené britské vozy. Pravdou ale je, že nejsou zrovna moc přátelské k životnímu prostředí. Teď by se tento pohled na automobilovou výrobu za kanálem La Manche mohl začít pozvolna měnit. 
Automobilka Nissan Motors oznámila, že plánuje v britském Sunderlandu, kde už stojí její továrna, zahájení výroby elektromobilů Leaf. Mělo by se jich tu dělat padesát tisíc kusů ročně. 
Na úpravu továrny pro výrobu ekologických vozidel šetrných k životnímu prostředí, poskytne britská vláda japonské automobilce dotaci ve výši 20,7 milionu liber. Celkové náklady na přípravu výroby nového modelu ekologických vozů by se podle vedení Nissanu měly vyšplhat na 420 milionů liber.
Pomohou ekologii i sníží nezaměstnanost 
Zároveň tím Velká Británie zabije i druhou mouchu. Kromě toho, že bude nová automobilka od roku 2013 produkovat auta, která nebudou znečisťovat životní prostředí, bude podle Nissanu trvale zaměstnávat 2 250 lidí. To je samozřejmě dobrá zpráva kvůli snížení současné vysoké nezaměstnanosti.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.