CZK/€ 25.380 -0,18%

CZK/$ 23.480 -0,22%

CZK/£ 29.645 -0,15%

CZK/CHF 26.685 -0,07%

23. 01. 2008

0 komentářů

Boj o kvalitu profesionálů

 


 

Aktuálně je na pořadu otázka kvalifikačních požadavků na profesionály, kteří pracují na kapitálovém trhu s akciemi, dluhopisy, podílovými listy, deriváty a podobnými nástroji.

Výsledek snah o regulaci tohoto segmentu finančního trhu zajímá v první řadě pracovníky poboček bank a obchodníky s cennými papíry, kteří jednají o investičních nástrojích se zákazníky, a dále zprostředkovatele a poradce v oblasti investic, pojištění či třeba hypoték nebo penzí.

Jejich rozhodnutí bude mít velký vliv na celkovou kvalitu a dostupnost finančních služeb pro zákazníky a může ovlivnit i obecnou efektivitu nakládání s úsporami v hospodářství. Lépe odborně vybavení profesionálové prostě v průměru vybírají lepší investiční příležitosti.

Ověřením odbornosti na finančním trhu jsou v současnosti především makléřské zkoušky, které jsou povinné pro některé zaměstnance obchodníků s cennými papíry včetně bank.

ČNB dokončuje přípravu vyhlášky, která umožní, aby makléřské zkoušky pořádaly kromě regulátora i profesní asociace účastníků trhu.

REKLAMA

Konkurence umožní snížit náklady, přiblíží okruh testovaných znalostí praktickým potřebám a zvýší komfort zkoušených a jejich zaměstnavatelů při přípravě a skládání zkoušek.

Celý článek najdete zde.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *