CZK/€ 23.860 +0,15%

CZK/$ 21.880 -0,22%

CZK/£ 27.118 +0,03%

CZK/CHF 23.754 -0,13%

08. 09. 2021

1 komentář

BNP Paribas Cardif: Pojištění proti schopnosti splácet

 

Vidím kolem sebe spoustu lidí, kteří se dostali v poslední době do finančních problémů. Také se obávám, že mě může postihnout situace, kdy nebudeme schopni finančně utáhnout domácnost a rodinný rozpočet. Existuje proti tomu nějaká pojistka? 

Je pravda, že mnoho zaměstnavatelů postihl pokles zakázek či úbytek zákazníků v souvislosti s covid-19. To vede nebo může vést i k propouštění a zdaleka ne každý člověk najde obratem odpovídající pracovní pozici a ohodnocení u jiného zaměstnavatele. 64 % lidí se aktuálně bojí finančních ztrát, 56 % se obává ztráty práce, říká aktuální průzkum BNP Paribas Cardif. Proto při sjednání úvěru vždy doporučujeme sjednání pojištění schopnosti splácet. Vedle toho existuje i možnost pojištění pravidelných výdajů, kdy si člověk pojišťuje ochranu rodinného rozpočtu. Pojištění je určeno hlavně na zajištění pravidelných měsíčních výdajů, například za energie, plyn, vodu, internet a další.

Vztahuje se pojištění schopnosti splácet půjčku na ztrátu práce, i když je ukončena dohodou?

Pojištění schopnosti splácet pomáhá také v případě ztráty zaměstnání. Toto pojištění se nevztahuje pouze na případy, kdy dostanete výpověď, ale v některých případech také na situace, kdy se zaměstnavatel s vámi domluví.

Plnění dostanete nejen v případě výpovědi zaměstnavatelem, ale také při ukončení pracovního poměru dohodou například kvůli organizačním změnám nebo pro nadbytečnost či například z důvodu zhoršení zdravotního stavu zaměstnance. Je proto důležité, aby v případě ukončení pracovního poměru dohodou byly tyto důvody vždy uvedeny. Pokud pojištěný člověk přijde o práci, pojišťovna za něj hradí jeho měsíční splátky úvěru po dobu, než si práci najde.

REKLAMA

Martin Steiner, obchodní ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovna

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Radek

    1 června, 2022

    Tohle jsou lži! Nedají vám nic. Zadejte si do vyhledávače paribas cardiff názory a čťete. Mají v obchodních podmínkách tak chytře navedené vyjímky, aby se plnění vyhnuli. Je to zlodějina, která počítá s vaší neinformovaností. V pořadu ADOST! od Jana Tuny byly o téhle pojišťovně 2 díly. Doporučuji shlédnout a těmhle šmejdům se obloukem vyhnout. Jinak budete litovat. Jako já…

    Odpovědět