Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

BMW vozí po Česku své novinky – také nejsilnější hybrid

Investice 25.06.2010 | 00:01 0 Komentářů

Tento hybrid v sobě ukrývá hned tři motory

Své nejnovější modely a technologie představuje v současné době mnichovská automomobilka BMW při své roadshow po jednotlivých dealerstvích v České republice. V rámci akce mohl redaktor Aktuálně.cz krátce vyzkouet i nejsilnější hybridní vůz současnosti BMW ActiveHybrid X6.
Sílu tomuto vozu dávají ne jeden, ne dva, ale hned tři motory. Ten první (a stále ještě nejsilnější) je klasický spalovací. Jedná se V8 s přeplňováním TwinPower Turbo o výkonu 407 koní.
Dvojice elektromotorů s výkony 67 kW/91 k a 63 kW/86 k je zabudována přímo do převodovky. Nejvyšší celkový výkon ústrojí pohonu tak dosahuje 485 koní, točivý moment činí 780 Nm. Po plném sešlápnutí plynového vozu vůz, který skutečně nelze považovat za malý a na první pohled hbitý, dokáže opravdu zatlačit těla členů posádky řádně hluboko do sedačky.  
Se sportpaketem je rychlejší o 14 km/hod
Z klidu na 100 km/h dokáže zrychlit během 5,6 s. Nejvyšší rychlost je elektronicky omezena buď na 236 km/h nebo v případě, že si zákazník připlatí za sportovní paket, může jet nejvyšší rychlostí až 250 km/h. Kombinovaná spotřeba v cyklu EU má přitom hodnotu pouhých 9,9 l/100 km, což odpovídá produkci CO2 ve výši 231 g/km. Spotřeba je nižší skoro o tři litry než má verze bez hybridního pohonu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.