Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Bezkontaktní způsob plateb MasterCard PayPass vstupuje do realizační fáze

Banky Daniel Kuchta 31.01.2008 | 11:53 0 Komentářů

Společnost MasterCard a Global Payments Europe dnes podepsaly smlouvu o spolupráci při zavádění nové technologie bezkontaktních plateb – PayPass. Její kompletní spuštění je plánováno na konec letošního roku.

Bezkontaktní platební technologie MasterCard PayPass umožňuje provádět platby do částky 500 Kč pouhým přiložením platebního nástroje k terminálu obchodníka. Vhodným je pro nákupy, kde je důležitá rychlost např. ve fastfoodech, trafikách, parkovištích či v městské hromadné dopravě.

Technologii PayPass lze totiž aplikovat krom klasických platebních, kreditních a předplacených karet také na ostatní předměty denní potřeby jakými jsou například mobilní telefony, klíčenky a dokonce také na snubní prsteny.

 

Terminál systému PayPass

V současnosti toto platební řešení MasterCard funguje v řadě zemí např. Turecku, ve Velké Británii, Francii, Španělsku, Švýcarsku, Itálii a v nedávné době bylo spuštěno i v Polsku.

"Společnost MasterCard považuje zprovoznění plateb pomocí bezkontaktních technologií za jednu ze svých priorit. V lednu tohoto roku jsme se dohodli v Global Payments Europe a společně tak jako první zahájili implementaci této inovativní technologie v České republice. Naším cílem je, aby se první transakce prostřednictvím technologie MasterCard PayPass mohly v České republice realizovat již ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku," uvedl Ján Čarný, generální ředitel společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku, Slovensko a Ukrajinu.

Společnost Global Payment Europe je dodavatelem řešení bezhotovostních plateb pro banky a finanční instituce, která má v České republice 60 % podíl na trhu a obsluhuje 35 000 terminálů.

Její mezinárodní ředitel pro obchod Roman Mentlík v této souvislosti říká: "Díky technologii PayPass mohou nyní platební karty a jejich přijímání penetrovat i do zcela nových tržních segmentů. Můžeme tak nabídnout toto řešení úplně novým skupinám zákazníků, jako jsou municipality či vyšší územně správní celky a státní instituce, například vzdělávací či zdravotnická zařízení.  Technologie PayPass nabízí široké možnosti využití zejména v dopravě, ale i u dalších korporátních klientů, u kterých předpokládám zájem i o další aplikace, například identifikační funkcionality či věrnostní systémy."

Podobnou technologii s názvem payWave nyní připravuje také konkurenční společnost Visa Europe.

Zdroj: Tisková zpráva MasterCard

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.