Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Belgická vláda navýší kapitál v KBC

Banky Daniel Kuchta 27.10.2008 | 11:36 0 Komentářů

Belgická vláda se dohodla s mateřskou bankou české ČSOB o navýšení kapitálu o 3,5 miliardy eur (asi 87,5 miliardy korun).

Přestože je banka podle svého šéfa solventní více, než je v oboru obvyklé, současná doba vyžaduje od bank lepší finanční kondici. V pátek akcie banky klesly o zhruba 7 %, dnes po oznámení pomoci od vlády stouply o 4,5 %.

KBC jepo Dexii a Fortis třetí bankou, která od vlády dostane finanční injekci. Právě pomoc dvou zmiňovaným bankovním domům byl hlavním argumentem KBC při vyjednávání s vládou.

KBC vydá státu akcie v hodnotě 3,5 mniliardy eur a zároveň uvedla, že letos nevyplatí dividendu. Transakce by měla být uzavřena do konce roku a vláda bude moci nominovat své zástupce do správní rady banky.

KBC nedávno uvedla, že za třetí čtvrtletí očekává ztrátu až 930 milionů eur (zhruba 23,3 miliardy Kč). Oznámení předcházela zpráva, že mezinárodní ratingová agentura Moody’s Investors Service snížila úvěrový rating u širší škály strukturovaných investičních produktů, do nichž KBC investovala.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.