Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Banky blokují tisíce karet, už i Česká spořitelna

Investice 18.11.2009 | 11:11 0 Komentářů

Z kartového centra Visa a Eurocard/Mastercard unikla data.

Berlín, Praha – Tisíce klientů tuzemských bank mají zablokovanou svou platební kartu nebo je to v příštích hodinách a dnech čeká. Banky k tomuto kroku přistupují po varování z karetního centra Visa a Eurocard/Mastercard.
U největšího vydavatele karet v Česku, v České spořitelně, čekají, že problém postihne desítky, možná stovky klientů. „Nyní prověřujeme situaci, identifikujeme ohrožené karty a budeme je také blokovat. Řádově by mělo jít o stovky karet, ne více,“ říká Aktuálně.cz mluvčí ČS Pavla Langová. „Většina blokací je čistě preventivního rázu a klienti za ní samozřejmě nic neplatí,“ dodává.
„Upozornění od karetních asociací se řádově dotýká několika tisíc našich karet. Část karet již byla klientům vyměněna, zbytek karet se monitoruje a v případě reálného ohrožení dojde k výměně. Novou kartu má klient k dispozici zhruba do týdne, zdarma. Vše zajišťuje banka, pokud sami nepřistoupíme k blokaci karty, nemusí se klient ničeho obávat,“ řekl Aktuálně.cz mluvčí další banky, Tomáš Kofroň z Raiffeisenbank.
Desítky, stovky, tisíce
Stejný krok už v minulých dnech podnikly ČSOB, Komerční banka a tuzemská pobočka Volksbank. Ve všech případech jde o desítky či stovky zákazníků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.