Neděle 09. května. Svátek má Ctibor.

Banky chtějí zelených 25 miliard, zbrojí na tendry

Investice 30.03.2009 | 14:32 0 Komentářů

Svoji strategii banky tají

Praha – Vybrané banky budou rozdělovat v příštích čtyřech letech 25 miliard korun na ekologické vybavení domácností. Krize nekrize, na ekologii zdroje budou.
Úředníci vyberou v tendru několik finančních domů, které budou dotace rozdávat a propagovat. „Naším cílem je vybrat co nejvíce bank,“ uvedl Petr Štěpánek ze Státního fondu životního prostředí. Kolik jich bude a o které půjde, zatím nechtěl komentovat.
Zájem podle informací Euro.cz projevily i stavební spořitelny. Účast potvrdila například Poštovní spořitelna nebo ČSOB. „V současné době zvažujeme, s jakou nabídkou se budeme moci do výběrového řízení přihlásit. Nemůžeme tedy zatím sdělit podrobnosti naší nabídky,“ uvedla Irena Zatloukalová z externí komunikace ČSOB. Přihlásit se chce také Česká spořitelna či Komerční banka.
Zajímá nás to
V tendru bude i Raiffeisen stavební spořitelna, potvrdil její mluvčí Tomáš Vašáry. Svou účast nevyloučila ani Českomoravská stavební spořitelna. „Prozatím nemáme k dispozici bližší informace o projektu, abychom byli schopni rozhodnout o dalším postupu. Nicméně energetické úspory, ekologie a podobná témata jsou otázky, které nás zajímají,“ řekl marketingový šéf ČMSS Rostislav Trávníček. Zájem naopak nemá Raiffeisenbank.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.