Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Bankovní svět čeká v roce 2018 revoluce

Banky 10.06.2016 | 14:27 0 Komentářů

13. ledna 2018 začne platit nová evropská směrnice, která změní tradiční bankovní svět. Více účtů bude možné ovládat pouze z jedné aplikace. Bankovní trh se rozroste o nové subjekty. Banky, které se na změnu nepřipraví, mohou přijít o svůj podíl na trhu.

„Nastavení podmínek pro provozování činnosti jak stávajících, tak i nových poskytovatelů platebních služeb má přinést větší výběr a transparentnost platebních služeb a zefektivnění platebního systémů. Směrnice má rovněž vést k vyšší bezpečnosti elektronických plateb a posílení ochrany spotřebitele,“ vysvětluje advokátka kanceláře Glatzova & Co. Jarmila Tornová. Evropská směrnice PSD2 zavádí také tzv. platební iniciaci a službu informování o účtech.

„Vítáme možnost jednodušší změny platebního účtu, protože věříme, že klient má s bankou zůstávat nikoli proto, že od ní nemůže pro překážky odejít, ale proto, že mu poskytuje ty nejlepší a nejvýhodnější služby,“ tvrdí mluvčí Moneta banky (bývalá GE Money Bank) Lucie Policarová.

Bankovní domy, které se na PSD2 nepřipraví, pravděpodobně skončí. Určitě to ale nebude hned v roce 2018, ale například o několik let později,“ míní ředitel digitálního a přímého prodeje České spořitelny Filip Zeman.

Zdroj: iDnes.cz

Tagy banky PS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.