Čtvrtek 13. prosince. Svátek má Lucie.

Banka Gutmann otevřela pobočku v Praze

Banky Daniel Kuchta 07.06.2011 | 12:41 0 Komentářů

Bank Gutmann AG, rakouská privátní banka, otevřela, v rámci rozšiřování svých služeb do střední a východní Evropy, svou pobočku v Praze.

Rakouská privátní banka Gutmann byla založena v roce 1922 a v posledních letech rozšiřuje své mezinárodní aktivity. Banka spravuje majetek klientů z regionu střední a východní Evropy, z německy hovořících zemí a z Latinské Ameriky. Banka spravuje celkově majetek klientů v aktuální hodnotě kolem 13,6 miliardy eur a celosvětově se stará o přibližně dva tisíce privátních a institucionálních klientů. 

Současně chce využít možnosti perspektivně rostoucího trhu ve střední a východní Evropě. „U našich středo- a východoevropských sousedů vzniká právě teď majetek, který byl v západní Evropě budován po několik generací.
Otevírají se nám tak zde perspektivy pro náš budoucí růst
,“
 uvedl
Frank W. Lippitt, partner předseda představenstva Bank Gutmann AG.

Banka Gutmann získala bankovní licenci umožňující ji působit na českém trhu jako pobočka zahraniční banky v květnu. Cílovými klienty jsou zejména podnikatelé a jejich rodiny, manažeři, majetní privátní klienti, partneři vedoucích právních a daňových kanceláří, renomovaní sportovci a umělci nebo institucionální klienti. „Do dvou let plánujeme získat pro naše privátní bankovnictví minimálně 100 klientů,“ upřesnil plány banky Tomáš Končický, ředitel Bank Gutmann AG, pobočka Česká republika.

Zdroj: 
Tisková zpráva Bank Gutmann AG

   

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.