Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Bakala může koupit logistickou jedničku Čechofracht

Investice 22.09.2009 | 15:12 0 Komentářů

Antimonopolní úřad s fúzí souhlasí

Brno – Společnost OKD, Doprava ze skupiny finančníka Zdeňka Bakaly může koupit konkurenční společnost Čechofracht, největší logistickou firmu v Česku. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže  fúzi po několika měsících zkoumání schválil, a to bez podmínek a závazků. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí antimonopolního úřadu Kristián Chalupa. #infobox
Spojením vznikne skupina s celkovým obratem přes devět miliard korun. Fúzi nedávno schválily i rakouské a slovenské úřady.
O souhlas ovládnout Čechofracht požádala společnost BXR Logistics se sídlem v nizozemském Amsterodamu v květnu. Firma patří do Bakalovy skupiny RPG. BXR Logistics je stoprocentním vlastníkem firmy New World Resources Transportation, která je jediným majitelem OKD, Doprava. Bakala koupí získá významný podíl na tuzemském trhu železniční dopravy, námořní, letecké a železniční spedice a logistiky.
„Rozhodnutí antimonopolního úřadu zatím nenabylo právní moci,“ uvedl Chalupa. Základní lhůta pro rozhodnutí je měsíc, v případě komplikací ji může prodloužit. V tomto případě úřad rozhodl až po čtyřech měsících. „Během úvodní části šetření úřad na základě několika stížností pojal obavu z toho, že by spojení mohlo vyústit v podstatné narušení hospodářské soutěže,“ vysvětlil mluvčí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.