CZK/€ 23.985 +0,15%

CZK/$ 22.380 -0,74%

CZK/£ 27.394 +0,07%

CZK/CHF 24.158 -0,59%

04. 04. 2014

0 komentářů

Babišův Agrofert chce koupit dvě drůbežářské firmy

 


 

Babišův Agrofert chce koupit dvě drůbežářské firmy

Brno – Společnost Agrofert chce koupit Drůbežárnu Osík z Litomyšle a společnost Česká vejce CZ z Velkých Pavlovic na Břeclavsku, která patří k největším producentům vajec v Česku.

Případ už začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Správní řízení zahájil ve středu, rozhodnout o povolení transakce by měl do měsíce.

Akciovou společnost Česká vejce CZ založilo v roce 1999 několik producentů vajec s cílem zajistit centrálně odbyt. Firma je podle svého webu schopna zabezpečit v případě potřeby zásobování ve všech částech republiky.

Výnosy tohoto podniku v roce 2012 dosáhly téměř půl miliardy korun. Podle svého webu má firma jedenáct akcionářů. Patří mezi ně Agropodnik Hodonín, Zemědělská akciová společnost Hluboš, Zevos nebo Drůbežárny Osík, které mají také přejít pod kontrolu Agrofertu.

REKLAMA

Skupině Agrofert vzrostly loni podle předběžných výsledků nekonsolidované tržby o 15 procent na rekordních 236 miliard korun. Hrubý zisk očištěný o výnosy z přijatých dividend naopak klesl o 26 procent na 5,7 miliardy korun.

Růst tržeb byl z větší části dosažen nově začleněnými společnostmi. Z nich se dařilo především německým pekárnám Lieken, mediální skupině Mafra, výrobci a dodavateli zemědělských technologií Farmtec a producentovi dřevěných obalů Jilos.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *