CZK/€ 24.740 -0,75%

CZK/$ 23.825 -0,54%

CZK/£ 29.064 -0,56%

CZK/CHF 23.823 -0,84%

30. 01. 2008

0 komentářů

AXA sníží správní poplatky u svých podílových fondů

 


 

Konkurenční výhodou podílových fondů AXA je skutečnost, že pokud klient dodrží doporučený investiční horizont, společnost si neúčtuje žádné vstupní ani výstupní poplatky. Podobnou poplatkovou strategii nabízí například Komerční banka u některých svých fondů IKS.

„Snížením poplatků chceme naše fondy ještě více zatraktivnit a motivovat klienty k dalším investicím,“ řekla Kamila Horáčková, investiční ředitelka skupiny AXA pro Česko a Slovensko. „Poplatek za správu se započítává do vyhlašovaných kursů a výkonností fondů, aby investoři měli přehled o reálné výnosnosti vložených prostředků.“


AXA CEE Dluhopisový fond představuje relativně nízkou míru investičního rizika a je vhodný pro konzervativní střednědobé investory, kteří se chtějí podílet na výnosech dluhopisů z regionu střední a východní Evropy. Doporučený horizont investice ve fondu je minimálně 3 roky. Vstupní investice činí minimálně 5000 Kč, následná minimálně 500 Kč.

AXA Realitní fond je určen investorům, kteří mají zájem o investování na realitním trhu zejména prostřednictvím společností, které působí v sektoru nemovitostí, a jsou ochotni akceptovat vyšší kolísavost hodnoty cenného papíru výměnou za možnost dosažení vyššího výnosu. Délka držení podílového listu by měla být minimálně pět let. Vstupní investice činí minimálně 5000 Kč, následná minimálně 500 Kč.

AXA patří mezi 5 největších správců aktiv na světě a v České republice nabízí celkem šest podílových fondů. Do budoucna připravuje rozšíření nabídky o střešní fondy (tzv. fondy fondů), které umožní Čechům investovat do některých z 900 světových fondů, které AXA spravuje.

Zdroj: Tisková zpráva AXA

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.