CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

23. 01. 2008

20 komentářů

AXA ostoupila od smlouvy s OVB Allfinanz

 


 

K odstoupení od smlouvy došlo k účinnosti od 20. srpna 2007. „Hlavním důvodem ukončení spolupráce bylo porušení smlouvy a poškozování dobrého jména společnosti AXA u její klientely ze strany OVB,“ uvádí tisková zpráva AXA.

„Společnost OVB byla řadu let naším významným spolupracovníkem. V posledních měsících ale docházelo z její strany k nestandardnímu jednání, které poškodilo naši společnost. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli spolupráci s OVB ukončit,“ uvedl Petr Žaluda, generální ředitel AXA v ČR a SR.

Rozvázání spolupráce mezi AXA a OVB se klientů nijak nedotkne a jejich smlouvy jsou i nadále v platnosti.

OVB se k rozvázání spolupráce s AXA zatím nechce vyjadřovat. Vyčká, až se vyčerpají veškeré možnosti smírného urovnání.

Zdroj: Tisková zpráva AXA

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 20 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • Jan Valachovič

  3 září, 2007

  Axa PF je dle mého názoru rodu mužského…

  Odpovědět

 • Michal Mojžíš

  3 září, 2007

  To by mě zajímalo, jak jste k něčemu takovýmu došel. ;-))
  1. Názvy firem (samostatně stojící) jsou vždy ženského rodu – jako TA společnost.
  2. Krom toho, Axa je taky TA pojišťovna.
  3. A v neposlední řadě, Axa je ženské jméno (sám jednu takovou mám doma 😉 ).
  4. Nebo to má být nějaká, pro nás neznalé nepochopitelná, narážka? 😉

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  3 září, 2007

  Ach so ta Axa penzijní fond, na ja dobrá čecha.
  1. Název je Axa penzijní fond a.s.
  2. TA Axa TEN PF
  3. Jistě, Pf ovšem ale ne
  4. NE;-)

  Odpovědět

 • Petr Zámečník

  3 září, 2007

  Pan Valachovič má pravdu. Překlep jsem již opravil.

  Odpovědět

 • Michal Mojžíš

  3 září, 2007

  Tak pardon, „přípony“ PF ve Vašem příspěvku jsem si nevšiml. Myslel jsem, že narážíte na nadpis, kde stálo „Axa odstoupila“. Ještě jednou se omlouvám. 😉

  Odpovědět

 • smt

  7 prosince, 2007

  Tohle je tedy opravdu síla! Navrhuji pokračovat v podobných debatách v kroužku Ústavu pro jazyk český a tady nechat prostor jinak zaměřené debatě.

  Odpovědět

 • radik

  3 září, 2007

  TAk to asi OVB nečakalo – namiesto vyhrážok a utlmovania produkcie (to mám od ľudí z Axi) sa dostalo do pozície, že prosí….. aspoň Ste tu v ČR na tom lepšie, odchodom Lukeša dostalo OVB po hube a pokiaľ niečo nekúpi, tak má smolu, na Slovensku Muller trocha poškrabal, ale zatiaľ nič moc

  Odpovědět

 • TM

  4 září, 2007

  Ona i AXA je v úzkých. Tržní podíl, žádná sláva, CSLP rostla vždy díky akvizicím, ale né růstem obchodní služby, matinka ve Francii tlačí na růst, můžou padat hlavy.
  A do toho AXA zainvestovala do Partners příliš moc peněz na půjčkách, tak se snaží si je ještě více zavázat, to je celé …

  Odpovědět

 • PK

  4 září, 2007

  je asi pravdou, ze zrovna PF AXA se nejak moc nedari. Docela propad v klientech i vynosech. A ZP i IZP taky zadna slava. Na druhou stranu se docela OVB divim, že jejich reakce je opet takova nic moc. Takhle se jeji renome moc nezlepsi. Chtelo by to lepsi komunikaci navenek.

  Odpovědět

 • Michal Mojžíš

  4 září, 2007

  Pokud se nepletu, tak za druhé čtvrtletí byl PF Axa s výnosama na čele. Alespoň podle informací, co proběhly tiskem. 😉

  Odpovědět

 • Helvag

  4 září, 2007

  Ono by to chtělo reakci hodnou evropské jedničky, tedy okamžitě žalobu na AXA na ochranu dobrého jména OVB / OVB vždy jedná čestně, transparentně a profesionálně, důvěra klienta je vždy na 1. místě / a přiměřené zadostiučinění ve výši 1.000.000.000,- Kč. Tento postup je pro OVB příznačný. Dále je třeba přizvat mága Donatha s cílem troufalce AXU mediálně zadupat. V dané věci bych uvítal informaci, zda je někým posuzován přístup OVB k dalším jeho partnerům v návaznosti na vyhrožování OVB svému portfoliu při slavném projevu Frahnerta na Slovensku ! V neposlední řadě pokračuje náš zájem o získání CD tohoto projevu, bude sloužit jako důkaz proti OVB u soudu.

  Odpovědět

 • Helvag

  4 září, 2007

  Podle dosavadní diskuze soudím, že se zde procvičuje mluvnice jazyka českého, pokusím se pravidla pravopisu strikně dodržovat. K meritu věci : OVB Allfinanz a.s. ukazuje svou pravou tvář nejen ke svým bývalým spolupracovníkům, poškozeným investorům do produktu Helvag, nýbrž i ke svým obchodním partnerům. AXA je prvním subjektem, který nemá dále v úmyslu své dobré jméno spojovat s někým nebo něčím, co jiné prezentuje a jiné koná. Ještě na okraj : o OVB se začínají velice intenzivně zajímat novináři z Německa a Švýcarska. neboť jsou zjištěny určité vazby mezi Helvagem a OVB. Na jiném netu v diskuzi jsem se dočetl podrobnosti o významném akcionáři OVB Holding – Deutscher Ring. Jeho minulost je skutečně zajímavá. Pokud zde také končí peníze české veřejnosti, je to minimálně k zamyšlení.

  Odpovědět

 • zinfo

  4 září, 2007

  Nedávno jsem viděl lákavou nabídku od AXY PF, kdy při použití jejich kreditky připisují určitý obnos na účet PF. To co mě od tohoto fondu odrazuje, že se jedná určitě o nejzadluženější fond, protože od počátku velmi agresivně s reklamní kampaní získával klienty. Pokud dojde k oddělení majetku účastníků od majetku fondu, budou jeho účastníci muset nějakým způsobem náklady na své ulovení zaplatit. Radíte jako poradci při výběru PF klientovi i s ohledem na toto riziko? Víte, jakou výši dluhu mají jednotlivé fondy?

  Odpovědět

 • ondra

  4 září, 2007

  Jak víte, že je určitě nejzadluženější ze všech na českém trhu? Toto je určitě jedno z podstatných kritérií při výběru PF, ale zároveň je také velice těžko zjistitelné. Náklady budoucích období mají penzijní fondy obecně poměrně vysoké, o tom se ví, ale zatím z legislativní strany snaha o vyřešení vcelku není, takže fondy tyto náklady tlačí a tlačí, jako buldozer.

  Odpovědět

 • zinfo

  4 září, 2007

  Že je jeden z nejvíce zadlužených fondů na trhu usuzuji z jeho vzniku. Vojenský penzijní fond měl největší reklamní kampaň, účastníky kupoval jen přes sítě fin.poradců a hovořilo se o tom, že je přeplácí. Je pravdou, že byl v lovení nejúspěšnější. Otázkou je, jak se v nákladech projevil následný prodej fondu, jeho kmenu, opakovaná změna jeho názvu. Nevím a pouze tipuji. Proto by mě zajímalo, zda někdo ví víc než jiní. Je jasné, že zveřejnění takových informací dnes by způsobilo značný přesun klientů směrem k „nezadluženým“ fondům. Fondy, které jsou zatížené vysokými náklady o nic tedy hovořit nechtějí, ale pro ty fondy, které je mají nízké by to mohlo být výrazný argument pro získání nových klientů. Předpokládám však, že vzhledem k solidaritě neohrozit celý sektor PF tak init nechtějí.

  Odpovědět

 • ondra

  4 září, 2007

  Vím, že FinMag tu řada lidí odmítá číst, ale zkuste kouknout na: http://www.finmag.cz/clanek/102/ Zmiňované náklady bud. období jsou obsaženy ve výroční zprávě PF, ale není úplně jednoduché to z ní vyčíst. A široká veřejnost, dle mého názoru, o této otázce nemá nejmenší tuchu.

  Odpovědět

 • TM

  4 září, 2007

  Ha! A co si to přečíst přímo u zdroje na asociaci PF ČR? 🙂 Viz. http://apfcr.cz/cz/index.php?page=ukazatele.php
  A vičíst to jde, pokud se orientujete trochu v účetnoctví. Niméně souhlasím s Vašim názorem na širokou veřejnost.

  Odpovědět

 • TM

  4 září, 2007

  vyčíst, hluboká omluva …. A účetnictví A nicméně, mi se tedy daří. 🙁

  Odpovědět

 • Petr Zámečník

  4 září, 2007

  Přímý odkaz na loňské náklady příštích období:
  http://apfcr.cz/cz/ukazatele/aktiva31122006.html
  – poslední sloupec

  Odpovědět

 • Michal Mojžíš

  5 září, 2007

  Pokud se to přepočítá na celkový objem aktiv a počet účastníků, tak Axa vychází spíš líp, než hůř. 😉

  Odpovědět