Pondělí 27. ledna. Svátek má Ingrid.

AXA odkoupí od EBRD minoritní podíly ve svých středoevropských pobočkách

Finanční skupina AXA zainvestuje 147 milionů EUR do odkupu minoritních podílů Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD), která dosud majetkově působí v několika středoevropských subjektech skupiny AXA.

EBRD má historicky podíly v maďarských, českých a polských subjektech, které skupina AXA odkoupila v rámci akvizice společnosti Winterthur v roce 2006. AXA plánuje tímto krokem posílit svoji pozici ve střední a východní Evropě. Tržní podíl skupiny AXA se v letech 2006 – 2008 zvýšil v regionu střední Evropy v oboru životního pojištění z 1,9 % na 2,5 % a v oboru penzijního připojištění z 5 % na 7,8 %.

Celou částku transakce v objemu 147 milionů EUR chce společnost financovat z vlastních zdrojů. Dokončení transakce, uzavření, jež závisí na obvyklém souhlasu regulačních orgánů, se očekává v průběhu prvního pololetí roku 2010.

V polské divizi životního pojištění má EBRD 35% podíl a v divizi penzijního připojištění 30 %. Podíl v českých subjektech činí v životním pojištění 21 % a 7 % v divizi penzijního připojištění. V maďarské divizi ŽP je to 33 % a 9 % v divizi PP.

Zdroj: Tisková zpráva finanční skupiny AXA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.