Pondělí 23. listopadu. Svátek má Klement.

Auto roku 2011 v ČR. Poprvé se zvolí i nejlepší hybrid

Investice 07.10.2010 | 00:59 0 Komentářů

Po dlouhé době letos nemůže vyhrát auto značky Škoda. Letos totiž žádná novinka z Mladé Boleslavi na trh nepřišla

Předloni Superb, vloni Yeti. To jsou dva poslední vítězové ankety o Auto roku v ČR  To, kdo se bude moci celý příští rok honosit titulem Auto roku 2011 je zatím velkou neznámou. Kandidátů je totiž 42. Jisté ale je, že vítězství si tentokrát nepřipíše žádný produkt mladoboleslavské automobilky.
Letošní novinky Škoda-auto, jako je například Fabia RS či jenotlivé modely řady Greenline, nesplnily podmínky, které si organizátoři dali pro přihlášení vozu do ankety – to jest, že se karosérie či mechanické ústrojí vozu musí natolik odlišovat, že byl podstatně změněn charakter vozu.

Ačkoli celkový vítěz ankety bude jen jeden (a o něm bude společně hlasovat odborná porota s veřejností), v rámci galavečera, který se uskuteční na počátku příštího roku, budou vyhlášeni i vítězové dílčích šesti kategorií. Tou první jsou vozy spadající do segmentů malých vozů a vozů nižší střední třídy. Druhou tvoří sportovně užitkové a terénní vozy, třetí pak velkoprostorové. Čtvrtou kategorií jsou vozy střední a luxusní třídy, pátou pak sportovní auta a kabriolety.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.