Pátek 25. září. Svátek má Zlata.

Asset management Credit Suisse převezme společnost WOOD & Company

WOOD & Company převezme asset management aktivity společnosti Credit Suisse v České republice. Dokončení akvizice podléhá schválení ze strany České národní banky.

Převod asset management aktivit na společnost WOOD & Company je dalším krokem v prohlubování partnerství obou firem ve střední Evropě. Tato transakce zahrnuje převod majetku pod správou v hodnotě 500 milionů švýcarských franků do WOOD & Company, stejně tak se podle dohody přemístí do WOOD & Company i devět špičkových specialitů Credit Suisse.

„Směřujeme k pozici předního hráče na trhu správy portfolií investičních instrumentů jak institucionálních tak individuálních zákazníků a obhospodařování podílových fondů. Zcela jistě chceme navázat na vše dobré, co se Credit Suisse na českém trhu v této oblasti podařilo a přidat to, v čem vyniká WOOD & Company. Mám na mysli především zázemí početného týmu špičkových finančních analytiků, kteří pokrývají nejen Českou republiku, ale prakticky celý region střední a východní Evropy, a také efektivní přístup k akciovým trhům ve jmenovaných regionech. Česká pobočka Credit Suisse disponuje týmem expertů, který se věnuje obhospodařování podílových fondů pro retailovou i institucionální klientelu a institucionální správě aktiv již více než patnáct let. Fungující a etablovaný tým, know-how a již existující produktová řada byly pro nás impulsem k akvizici právě této společnosti,“ říká Jan Sýkora, předseda představenstva WOOD & Company zodpovědný za tuto transakci.

„V krátké době chceme představit nové produkty „šité na míru“ potřebám klientů, posílit distribuci, klientský servis a především oslovit další klienty výkonností našich produktů, opírající se o široké know-how WOOD & Company. Po těžkých propadech na finančních trzích v uplynulých dvou letech vznikly nevídané investiční příležitosti, a chceme našim klientům nabídnout možnost tyto příležitosti skutečně využít v závislosti na klientově rizikovém profilu,” říká Jaroslav Krabec, vedoucí správy majetku ve WOOD & Company.

Zdroj: Společná tisková zpráva WOOD & Company a Credit Suisse

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.