Čtvrtek 25. února. Svátek má Liliana.

Asociace pojišťoven na své stránky umístila povodňové mapy

Česká asociace pojišťoven (ČAP) ve spolupráci se společností Intermap Technologies zpřístupnila veřejnosti elektronické mapy s možností získání dat o povodňových zónách v ČR.

Elektronické mapy celého území České republiky jsou veřejnosti dostupné na webových stránkách Asociace www.cap.cz. Návštěvníci mohou na těchto stránkách získat hrubý náhled na povodňové zóny, nicméně za bližší informaci o konkrétním území zájemce zaplatí 59 Kč. Platby probíhají prostřednictvím SMS.

„Asociace se rozhodla zpřístupnit veřejnosti systém, s nímž doposud pracovali při posuzování rizika povodní a kalkulaci cen pojistného u majetkového pojištění výhradně členské pojišťovny ČAP. Lidé tak dostávají do rukou identický nástroj a mohou si například při koupi nemovitosti na celém území České republiky zjistit nebo ověřit, v jaké lokalitě se objekt nachází a jak jej bude možné pojistit,“ vysvětluje výkonný ředitel České asociace pojišťoven Tomáš Síkora.

Zdroj:
Tisková zpráva ČAP

Jeden komentář: “Asociace pojišťoven na své stránky umístila povodňové mapy”

  1. Jirka napsal:

    Zde je přímý dokaz na průvodce zjištění rizika povodně: http://www.cap.cz/ZobrazItem.aspx?item=Povod%C5%88ov%C3%A9+mapy&typ=HTML+stranky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.