Čtvrtek 21. března. Svátek má Radek.

AQUEL Credit Life prověřuje umění jak hospodařit s penězi

Poradenská síť v oblasti financí AQUEL Credit nabízí svým klientům možnost prožít celý lidský život nanečisto a uvědomit si nutnost ekonomické edukace při zacházení s penězi. Svým klientům zdarma nabízí účast na hře AQUEL Credit Life.

Ta zábavnou formou upozorňuje na to, jak důležité je při zacházení s volnými penězi správně přemýšlet a umět se efektivně ekonomicky rozhodovat, a tím se i finančně zabezpečit například na stáří či pro případ úrazu. AQUEL Credit se snaží tímto projektem zvýšit finanční gramotnost české společnosti. Autoři hry vycházeli z myšlenek hry Cash Flow od Roberta Kiyosakiho.

Máme zkušenost, že lidé obecně velmi málo přemýšlejí o tom, jak naloží se svými příjmy. Výsledkem je nespokojenost, nevhodné finanční produkty a důsledkem bývá často předlužení. Hra Credit Life simuluje reálný život, kde si každý může vyzkoušet své schopnosti ekonomického uvažování a poté snadnější reagovat v každodenním shonu. V průběhu hry totiž jednotliví účastníci zažijí předpokládané, ale i neočekávané životní situace – přesně tak, jak tomu je ve skutečnosti. Protože zde je vše zrychlené, lze dobře pozorovat důsledky minulých špatných či dobrých rozhodnutí," uvedl Karel Hrubý, odborný konzultant AQUEL Credit, a pokračoval: „Pro běžného občana není vůbec jednoduché vyznat se ve všech finančních produktech a jejich výhodách, které mohou výrazně pomoci řešit různé životní situace. Proto by se nikdo neměl ostýchat vyhledat pomoc finančního poradce. I kdyby mělo jít pouze o konzultaci, která ho navede určitým směrem."

Přemýšlím, zda bych neměl koupit nějaké akcie. Nikdy dříve jsem o tom neuvažoval, ale ve hře se mi to hodně vyplatilo a navíc v tisku jsem četl, že je ideální příležitost k jejich nákupu. Ceny akcií jsou nyní nízké," shrnul své dojmy ze hry Josef Maršík, třicetiletý moravský účastník AQUEL Credit Life, a dodal: „Jsem také moc rád za možnost odborné konzultace mé finanční situace s někým, kdo tomu opravdu rozumí. Musím se přiznat, že jsem až dosud na takzvaná zadní kolečka příliš nemyslel."

Pro zájemce z řad veřejnosti, kteří si budou chtít hru AQUEL Credit Life vyzkoušet, jsou dostupné otevřené termíny. Účast na nich si mohou zajistit prostřednictvím poradců společnosti AQUEL Credit, případně přihlášením na nových webových stránkách společnosti http://www.aquelcredit.cz.

Poradenská síť AQUEL Credit v září oslavila rok na trhu. Ve své nabídce má produkty velkého množství bankovních domů a pojišťoven. Do konce letošního roku tato poradenská divize společnosti AQUEL Bohemia plánuje vytvořit tým 500 specializovaných finančních poradců s kompletním portfoliem finančních produktů a padesáti výkonnými specialisty na hypotéky a pokrýt tak téměř 80 % České republiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.