Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Apple představil operační systém 4.0. pro své „hračky“

Investice 09.04.2010 | 12:39 0 Komentářů

Nový operační systém zavede reklamu přímo do aplikací

Cupertino, California – Společnost Apple představila několik nových funkcí, kterými má být doplněn operační systém tzv. chytrých telefonů iPhone a dalších produktů běžících na stejném OS. Vylepšení prý bude celá stovka.
Již čtvrtá verze operačního systému by měla být pro uživatele připravena v létě. Vývojáři aplikací ji ale budou mít k dispozici už v nejbližších dnech.
Jednou z novinek, která dost možná uživatele příliš nepotěší, je reklamní platforma iAd pro aplikace od jiných výrobců. Ta totiž umožní umisťovat reklamu přímo do stahovaných programů, tedy tam, kde dříve nebyla. Účelem iAd je přímo konkurovat Googlu a jeho reklamnímu prostoru v internetovém vyhledavači. 
Podle zakladatele Applu totiž uživatelé iPhonů tráví více času brouzdáním v obsahu vlastního přístroje, než surfováním na internetu. Proto jsou prý reklamy přímo v aplikacích účinnější, než ty umístěné v obsahu vyhledavače. Podle expertů v letošním roce příjmy z reklamy v chytrých telefonech raketově porostou, a tak se Apple vydává správným směrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.