Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

AOL propustí třetinu zaměstnanců, opouští Time Warner

Investice 19.11.2009 | 16:17 0 Komentářů

Internetová společnost AOL se chce osamostatnit. Úspory bude řešit propouštěním.

New York – Americká internetová společnost AOL oznámila, že se chystá propustit dva a půl tisíce lidí, což znamená snížení počtu pracovních míst o třetinu. Hodlá tím ušetřit 300 milionů dolarů ročně, tedy v přepočtu zhruba 5,2 miliardy korun.
Propuštění je součástí plánu společnosti, který má vyřešit její dlouhodobé problémy. AOL plánuje své vyčlenění ze skupiny Time Warner a chce se stát zcela nezávislou firmou, která se bude orientovat na poskytování obsahu s podporou reklamy. Informovala o tom ČTK.
Vedení společnosti spoléhá na to, že část zaměstnanců přistoupí na návrh dobrovolného odchodu z firmy. Pokud ale neodejde dostatečný počet zaměstnanců z vlastní vůle, firma sáhne k nucenému propouštění. Snížení stavů ale musí ještě schválit nová správní rada.
Náklady na restrukturalizaci firmy se budou podle vedení firmy pohybovat ve výši zhruba 200 milionů dolarů. Uvedla to agentura AP.  Podle vedení skupiny Time Warner by mělo být vyčlenění společnosti AOL dokončeno 9. prosince tohoto roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.