Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Anheuser se loučí, Staropramen i Ostravar mění majitele

Investice 02.12.2009 | 19:04 0 Komentářů

Anheuser-Bush InBev stvrdil prodej evropských pivovarů CVC Capital Partners

Praha – Pivovary Staropramen mají od středy oficiálně nového majitele. Dosavadní vlastník Anheuser-Bush InBev za 2,2 miliardy amerických dolarů prodal firmě CVC Capital Partners své pivovary v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a v několika balkánských zemích.
„Ode dneška má naše společnost Pivovary Staropramen nového vlastníka a stává se součástí nové pivovarské skupiny StarBev. Jsme velice rádi, že její ústředí bude v Praze,“ uvedl pro agenturu ČTK generální ředitel společnosti Pivovary Staropramen Zbyněk Kovář.

Pro spotřebitele, obchodní partnery a pracovníky firmy, která vyrábí piva značky Staropramen, Braník a Ostravar a má na českém trhu s pivem patnáctiprocentní podíl, se ovšem touto transakcí podle Kováře nic nemění.
„Zůstáváme i nadále držitelem licencí na belgická piva Stella Artois, Hoegaarden a Leffe a budeme pokračovat v jejich distribuci v rámci našeho portfolia. Stejně tak bude společnost Anheuser-Busch InBev i nadále pokračovat v distribuci značky Staropramen ve vybraných zemích včetně Velké Británie, Německa, Spojených států, Ruska či Ukrajiny,“ dodal Kovář.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.