Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Amerika včera zažila výprodej akcií

Investice 11.10.2018 | 10:17 0 Komentářů

Burzy ve Spojených státech včera prudce poklesly. Hlavní akciové indexy zaznamenaly nejvyšší denní propad za posledních několik měsíců, když oslabily o více než tři procenta. Ještě výrazněji ztrácely akcie technologických společností.

Důvodem výprodeje byl především růst výnosů amerických státních dluhopisů, které se dostaly na dlouholetá maxima. Přispěly také obavy investorů o další vývoj obchodní politiky prezidenta Donalda Trumpa.

Dow Jones index ztratil 3,15 procenta a poklesl na 25 598,74 bodu. Širší index S&P 500 odepsal 3,29 procenta na 2 785,67 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite dokonce 4,08 procenta na 7 422,04 bodu.

Nejvíce se propadly technologické firmy v čele se společnostmi Facebook, Apple, Amazon, Netflix a Google. Od začátku měsíce již technologické společnosti odepsaly téměř šest procent, což je nejvíce od srpna 2015. Hurikán Michael, který omezil těžbu ropy v části Mexického zálivu, srazil akcie energetických firem. Odepisovaly ale i akcie výrobců luxusních doplňků (Tiffany, Michael Kors a Tapestry), na kterých se podepsaly obavy ze snížení čínské poptávky.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.