Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Američtí zaměstnavatelé začali nabírat lidi

Minulý týden zakončil na nákupní vlně v souladu s vývojem uplynulých sedmi dní. Důvodem byl překvapivě vysoký počet nových pracovních míst v americkém nezemědělském sektoru – přibylo 151 tisíc míst oproti očekávaným 60 tisícům a navíc nárůst ležel plně na bedrech soukromého sektoru. (komentář Marie Kolovratové, Commerzbank)

Spolu se solidními čtvrtletními korporátními výsledky tvoří tato data o zaměstnanosti relativně pozitivní obraz a vyvstává tak otázka, k čemu slouží další tisk amerických dolarů. Na makrodata zareagoval růstem dolar, který se vrátil pod 1,40 dolaru za euro.

Komodity včetně zlata si také připsaly výrazné růsty – barel ropy se dostal nad 87 dolarů, což je dvouleté maximum, a zlato se téměř dotklo hodnoty 1400 dolarů za trojskou unci.

Právě silný dolar ubral trhům na potenciálních ziscích a jak evropské, tak americké indexy nakonec skončily blíže nule, konkrétně německý DAX si připsal 0,3% a S&P500 vzrostl o 0,4%. Z dnešních dat nás může zajímat asi německá průmyslová produkce za září.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.