Čtvrtek 09. prosince. Svátek má Vratislav.

Americké akciové trhy v reakci na vyjádření Fedu výrazně posílily

InvesticeMakro 29.10.2015 | 11:08 0 Komentářů

Americká centrální banka naznačila možnost brzkého zvýšení úroků. Akcie na Wall Street nejprve zakolísaly a následně výrazně vzrostly a jejich hlavní indexy posílily o více jak jedno procento.  Kurz dolaru na šance na zvýšení úroků reagoval růstem až na dvouměsíční maximum. Euro naopak značně oslabilo za velkého přispění neochoty Evropské centrální banky ke změně měnové politiky.

Dow Jonesův index vzrostl o 1,13 procenta na 17 779,52 bodu. Index S&P 500 zaznamenal přírůstek o 1,18 procenta a uzavřel obchodovánína 2 090,35 bodu. Index technologického trhu Nasdaq posílil oo 1,3 procenta na 5095,69 bodu.

Klíčovou sazbu dnes měnový výbor Fed nezměnil, její zvýšení však bude projednávat už na příštím zasedání měnového výboru v prosinci. Vzhledem k posledním slabým údajům z trhu práce očekávají ekonomové první zvýšení úroků až v březnu. „Věděli jsme, že sazby nezvýší, oni se ale odvrátili od předešlého opatrného prohlášení, které se zaměřovalo na Čínu a Asii, a místo toho připravili půdu pro prosincové zvýšení,“ řekl Paul Schatz, investiční šéf společnosti Heritage Capital.

Největším tahounem akciového trhu byly  akcie technologické společnosti Apple, které posíly o 3,5 procenta. Společnost za poslední čtvrtletí zvýšila svůj čistý zisk o 30 procent a její výnosy v Číně jsou skoro dvojnásobné.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.