Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Alza zavádí výdejní boxy na pumpách a v obchodních centrech

Investice 28.05.2014 | 14:30 0 Komentářů

Jeden z největších internetových obchodů zavádí AlzaBoxy dostupné 24 hodin denně na čerpacích stanicích OMV, v obchodních centrech a na dalších frekventovaných místech.

Alza zavádí výdejní boxy na pumpách a v obchodních centrech

Praha – Jeden z největších tuzemských internetových obchodů Alza.cz zavedl nový způsob vydávání zboží prostřednictvím schránek dostupných 24 hodin denně. AlzaBoxy jsou umístěné na čerpacích stanicích OMV, v obchodních centrech a na dalších frekventovaných místech. V současnosti funguje v Praze a okolí deset z 30 chystaných AlzaBoxů, v další fázi firma pokryje celou ČR.

Podobný způsob doručování zboží z internetových obchodů zákazníkům nabízí například boxy Kouzelná Almara, poštomaty InPost nebo Balíkomaty České pošty, které mají odstartovat v blízké době.

Box za poplatek 49 korun

„Doručování prostřednictvím AlzaBoxů přináší zákazníkům řadu výhod. Kromě nezávislosti, kdy spotřebitel není omezen otevírací dobou nebo časem doručení a může si své zboží vyzvednout v místě, které mu nejvíc vyhovuje, je to rychlost, velmi jednoduchá obsluha a nonstop podpora,“ uvedl ředitel expanze Alzy.cz Jan Moudřík.

O možnosti doručení prostřednictvím AlzaBoxu se klient dozví během nákupu. Cena za doručení zboží prostřednictvím boxu je 49 korun. O stavu zásilky je zákazník informován prostřednictvím e-mailu či SMS nebo může stav sledovat online. Stejnou cestou obdrží i kód k otevření boxu.

Počká čtyři dny

Po čtyři následující dny zásilka čeká na vyzvednutí, přičemž 24 hodin před vypršením této lhůty obdrží zákazník upozornění o poslední možnosti k vyzvednutí zboží.

Společnost Alza.cz se zabývá prodejem výpočetní techniky a elektroniky od roku 1994. V roce 2013 dosáhla tržeb včetně DPH ve výši 11,1 miliardy korun a vyřídila přes 3,3 milionu objednávek. Firma provozuje 30 kamenných poboček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.