Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Akcie v USA stouply, dva indexy skončily na rekordu

Investice 11.11.2014 | 07:39 0 Komentářů

Trh táhly vzhůru akcie v sektoru dopravy a zdravotnictví. Americký dolar na devizových trzích po počátečním oslabování oživil.

Akcie v USA stouply, dva indexy skončily na rekordu

New York – Akciové trhy ve Spojených státech v pondělí stouply a dva jejich hlavní indexy uzavřely obchodování na nových rekordech.

Trh táhly vzhůru akcie v sektoru dopravy a zdravotnictví. Americký dolar na devizových trzích po počátečním oslabování posléze oživil.

Dow Jonesův index uzavřel obchodování vzestupem o 0,2 procenta na 17.613,74 bodu. Širší index S&P 500 připsal 0,3 procenta na 2038,26 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite přidal 0,4 procenta na 4651,62 bodu.

Oborový index Dow Jones pro dopravu přidal 1,3 procenta a také v pondělí skončil na rekordu. Vzhůru jej táhly akcie v železniční a letecké dopravě. Akciím aerolinií pomáhal k růstu vývoj na trzích s ropou, jejíž cena prohloubila ztráty.

Index S&P pro zdravotnictví stoupl o jedno procento. Vzhůru jej táhly mimo jiné akcie farmaceutické společnosti Abbvie, které přidaly 3,7 procenta.

V USA právě končí období zveřejňování čtvrtletních výsledků hospodaření. Na výsledky několika velkých firem se ještě čeká. V úterý by měl výsledky hospodaření zveřejnit maloobchodní řetězec Wal-Mart.

Americký dolar na devizových trzích v pondělí nejdříve oslaboval, nakonec se ale vzchopil a v závěru obchodního dne na Wall Street zamířil vzhůru. Americkou měnu začali opět nakupovat investoři, kteří využili jejího přechodného poklesu po páteční nečekaně horší zprávě z pracovního trhu v USA.

Dolar ke koši šesti zahraničních měn v pondělí posléze stoupl o 0,2 procenta na 87,811 bodu a k jenu přidával 0,3 procenta na 114,88 JPY. Euro k dolaru kleslo o 0,2 procenta na 1,2421 USD.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.