Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Akcie ČSOB se na pražské burze objeví již v příštím roce

Banky Luboš Svačina 18.11.2009 | 14:12 0 Komentářů

Evropská komise dnes schválila strategický plán Skupiny KBC, která plánuje v příštím roce upsat na pražské burze 30-40 % akcií ČSOB. (Text doplněn o komentář BCPP)

KBC konkretizuje svůj záměr upsat 30 – 40 % akcií ČSOB, s tím, že KBC zůstane i nadále majoritním akcionářem. Tento proces může být doprovázen i vydáním nových akcií (primární emisí), což by navýšilo základní kapitál ČSOB. Akcie budou uvedeny na Burzu cenných papírů Praha v průběhu roku 2010. Další informace týkající se technických a časových podrobností emise budou zveřejňovány poté, co o nich bude finálně rozhodnuto.

KBC před nedávnem stanovila svůj strategický plán, jak se vypořádat s následky finační a ekonomické krize. Zde uvádíme hlavní body strategického plánu KBC:  

  • Pokračování v úspěšné strategii bankopojištění.
  • Vymezení klíčových trhů („core markets“)– kromě Belgie jde o následující země střední a východní Evropy s vysokým růstovým potenciálem: ČR, Polsko, Maďarsko, SR, Bulharsko.
  • Rozhodnutí prodat aktivity mimo klíčové trhy –  po roce 2011 prodat bankovní business v Rusku a v Srbsku, podíly v menších distribučních společnostech v Belgii (Centea a Fidea) a v Polsku (Zagiel, společnost věnující se spotřebitelskému financování) a nalézt nového strategického partnera pro KBL European Private Bankers (na privátní bankovnictví na klíčových trzích nemá tento krok vliv).

“Jsem rád, že se dnes potvrdil avizovaný zájem KBC realizovat emisi v Praze. Považuji tento krok za logický a z regionálního pohledu za strategicky velmi prozíravý. Pevně věřím, že toto IPO bude úspěšné a emise se zařadí mezi další významné společnosti z bankovního segmentu, které jsou v Praze již úspěšně obchodovány. Pokud bude emise realizována v odhadovaných parametrech a použijeme-li obdobné poměrové ukazatele jako v případě ostatních bankovních titulů obchodovaných v regionu, předpokládám její váhu v indexu PX kolem 15 %“, říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

Zdroj:
Tisková zpráva ČSOB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.