Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Airbus a Boeing: příští rok očekáváme oživení průmyslu

Investice 16.11.2009 | 14:36 0 Komentářů

Zvýšenou poptávku firmy očekávají ze států Středního východu

Dubaj – Podle dvou největších výrobců letadel na světě Airbusu a Boeingu dojde v příštím roce k oživení poptávky v leteckém průmyslu. Shodli se na tom představitelé obou firem na dubajské letecké přehlídce ve Spojených arabských emirátech. Informoval o tom server BBC.
Podle vedoucího marketingu Boeingu pro komerční letedla Randyho Tinseth by rok 2010 mohl být rokem oživení leteckého průmyslu. Aerolinky by podle něj mohly v roce 2011 být znovu ziskové. Největší vzrůst poptávky očekává ze zemí Středního východu, například z Číny, Indie, ale i dalších států, ve kterých přibývá obyvatel a zvyšují se tržby. 
Tinseth také uvedl, že firma Boeing jedná o vstupu do partnerství s firmou Mabadala, kterou vlastní vláda Spojených arabských emirátů. Společná jednání by také mohla vést ke spolupráci ve výzkumu, vývoji a inženýrství.
Provozní ředitel John Leahy ze společnosti Airbus na letecké přehlídce prohlásil, že se trh zlepšuje a už se nemluví o rušení a odkladech. Společnost už ohlásila, že uzavřela smlouvy o prodeji letadel do Jemenu a Etiopie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.