Pátek 18. června. Svátek má Milan.

AIG požádala Fed o 40 miliard USD

Pojišťovna American International Group (AIG) se rozhodla požádat Fed o krátkodobou půjčku ve výši 40 miliard dolarů. Úvěr hodlá brzy splatit výnosem z prodeje některých aktiv.

Největší americká pojišťovna AIG se potýká s nedostatkem kapitálu a díky tomu jí hrozí snížení ratingu. Vedení společnosti se proto rozhodlo této hrozbě čelit navýšením kapitálu společnosti. O prostředky, v podobě krátkodobého úvěru, pojišťovna požádala Fed.

Žádost o úvěrování AIG podle informací CNBC Robert Willumstad, generální ředitel AIG, prezentoval jako dočasné opatření s tím, že by pojišťovna úvěr Fedu splatila z prostředků získaných z prodeje aktiv.

Ještě před otevřením trhů (v elektronickém obchodování) se cena akcií společnosti propadá o více než 40 % na 7 dolarů za akcii.

Zdroj: Patria Online, Reuters, Bloomberg, CNBC

2 komentáře: “AIG požádala Fed o 40 miliard USD”

  1. Ondřej Záruba napsal:

    AIG tváří tvář finanční tsunami,jak napsal Reuters…Když si vzpomenu na ty kecy,kterýma nám kdysi vymejvali hlavu o ratingu AAA,tak se musím smát.Dneska se ta akcie obchoduje za necelých 5 USD,oproti včerejšímu close – 60 %.V lednu byla cena 53 USD.Jinak dnešním dnem,už je největší americkou bankou dle tržní kapitalizace JPMorgan.Ještě včera to byla Bank of America.Oázou v poušti je snad jen Berkshire Hathaway.

  2. Laik napsal:

    Ja teda nevim, porad co banky… AIG je dalsi kapitola… Ale co IZP? Koukal jsem na AXA a tam ma za 3 roky temer nejlepsi vykonnost garantovany fond – na urovni TUM. Pomerne tristni. Tyhle aktiva ma v dlouhych pojistkach spousta lidi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.