Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

AIG: Největší firemní ztráta v historii potvrzena!

AIG dokázalo hospodařit v posledním čtvrtletí se ztrátou 61,7 mld. USD. Tímto výkonem se bezpochyby zapíše do historie – jedná se o největší čtvrtletní ztrátu soukromé americké firmy.

AIG dosáhla již páté čtvrtletní ztráty v řadě za sebou. Během pěti čtvrtletí již prodělala více než 100 mld. USD a několikrát si sáhla pro státní pomoc.

Podle prohlášení Daniela Martínka, generálního ředitele AMCICO AIG Life, společnost v ČR funguje normálně: „Pojistné smlouvy a finanční prostředky klientů společnosti AMCICO AIG Life jsou adekvátně zajištěny. Společnost je dobře kapitalizována a standardně přesahuje lokální regulatorní požadavky na kapitálovou přiměřenost stanovené Českou národní bankou.

AIG je díky vládním zásahům již z 80 % státní.

Zdroj:
Investujeme.sk

Jeden komentář: “AIG: Největší firemní ztráta v historii potvrzena!”

  1. Radek napsal:

    \“AIG (AIG) dostala od americké vlády dostala další půjčku ve výši 30 mld. USD kvůli předem oznámené ztrátě 60 mld. USD. Americká vláda se rozhodla finančně podpořit AIG už po třetí, jelikož pád této instituce, která vlastní 300 mld. USD cenných papírů podložených aktivy (ABS) a jiných dluhů, by měl dalekosáhlé důsledky. AIG roste o 14,29 % na 0,48 USD před openem.\“
    http://www.investujeme.cz/investicni-zpravy/aig-dostala-30-mld.-usd-od-vlady/

    Nejvíc mě na tom pobavil růst akcií o 14 % :-). A pak že není morální hazard (to tuším říkal Tomáš Sedláček v rozhovoru na tomto serveru).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.