Pátek 10. července. Svátek mají Libuše a Amálie.

Agentura Morningstar ocenila fond ING Globálních příležitostí

Ratingová agentura Morningstar udělila fondu ING Invest Global Opportunities ocenění pro nejlepší globální akciový fond.

Ocenění Morningstar získávají ty fondy, které v porovnání s konkurencí dlouhodobě přinášejí vysoké zhodnocení peněžních prostředků, a to při srovnatelné úrovni rizika. Základní strategií fondu ING je "využívat aktuálních ekonomických, demografických, ale i sociálních, politických a ostatních trendů," uvádí ING ve své tiskové zprávě.

„Většina fondů distribuovaných v České republice se zaměří na určitý obor, region nebo akciový index. Poté drží relativně stabilní portfolio, v němž provádí jen minimální úpravy. Naopak ING Globálních příležitostí vždy hledá možnosti ke zhodnocení majetku podle očekávaných příběhů nebo vzorů chování, které by v brzké době mohly začít hýbat kurzy vybraných akcií,“ upřesňuje Miloš Filip, člen představenstva ING Investment Management.

Fond ING Globálních příležitostí vznikl v roce 2006. V loňském roce zhodnotil svá aktiva o 42,2 % a v současnosti spravuje investice v hodnotě 11 miliard korun. Jeho hodnocení od agentury Morningstar nyní dosahuje 14 z 15 možných hvězdiček. Čeští investoři jej od roku 2009 mohou nakoupit v domácí měně se zajištěním proti měnovému riziku.

Zdroj: Tisková zpráva ING

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.