Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Agentura Morningstar ocenila fond ING Globálních příležitostí

Ratingová agentura Morningstar udělila fondu ING Invest Global Opportunities ocenění pro nejlepší globální akciový fond.

Ocenění Morningstar získávají ty fondy, které v porovnání s konkurencí dlouhodobě přinášejí vysoké zhodnocení peněžních prostředků, a to při srovnatelné úrovni rizika. Základní strategií fondu ING je "využívat aktuálních ekonomických, demografických, ale i sociálních, politických a ostatních trendů," uvádí ING ve své tiskové zprávě.

„Většina fondů distribuovaných v České republice se zaměří na určitý obor, region nebo akciový index. Poté drží relativně stabilní portfolio, v němž provádí jen minimální úpravy. Naopak ING Globálních příležitostí vždy hledá možnosti ke zhodnocení majetku podle očekávaných příběhů nebo vzorů chování, které by v brzké době mohly začít hýbat kurzy vybraných akcií,“ upřesňuje Miloš Filip, člen představenstva ING Investment Management.

Fond ING Globálních příležitostí vznikl v roce 2006. V loňském roce zhodnotil svá aktiva o 42,2 % a v současnosti spravuje investice v hodnotě 11 miliard korun. Jeho hodnocení od agentury Morningstar nyní dosahuje 14 z 15 možných hvězdiček. Čeští investoři jej od roku 2009 mohou nakoupit v domácí měně se zajištěním proti měnovému riziku.

Zdroj: Tisková zpráva ING

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.