Neděle 27. září. Svátek má Jonáš.

Aeroflot vypadl, cena ČSA se může snížit, míní experti

Investice 20.04.2009 | 18:22 0 Komentářů

Aeroflot vyřazen z boje od ČSA. Vydělá stát na prodeji?

Praha – Největší letecká firma v Evropě proti velkému charterovému dopravci působícímu v Česku. Tak bude vypadat souboj o to, kdo získá České aerolinie.
Poté, co vláda dnes rozhodla o vyřazení Aeroflotu a Odienu z výběrového řízení, se ukazuje, že vyřazení z tendru zástupce ruské firmy až tak netrápí a Aeroflot o ČSA ztratil zájem. Odien zatím odmítl vyřazený komentovat, udělá to, až bude znát důvody, pro které ho vláda ze soutěže vyřadila.
Bylo by to riziko
„Aeroflot, po důkladném prozkoumání finanční a operační situace ČSA, usoudil, že by pro něj z tohoto výběrového řízení plynula nezanedbatelná rizika a významné finanční závazky a to v době světové finanční krize. Proto je rozhodnutí české vlády v souladu se zájmy managementu Aeroflotu,“ uvedl v prohlášení náměstek generálního ředitele firmy Lev Košljakov.
Právě to, že v tendru o nového vlastníka ČSA zůstaly už jenom dvě firmy, může podle analytiků ovlivnit cenu. Malý počet účastníků by tak mohl podle analytika společnosti Cyrrus Jana Procházky cenu snížit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.