Úterý 21. května. Svátek má Monika.

AEGON Penzijní fond připíše klientům 3,5% zhodnocení

Penze Luboš Svačina 18.05.2009 | 14:28 0 Komentářů

Valná hromada penzijního fondu AEGON rozhodla o připsání 3,5% zhodnocení k evidovaným klientským smlouvám penzijního připojištění.

Klienti penzijního fondu AEGON získají za rok 2008 zhodnocení svých prostředků ve výši 3,5 %. Celkově AEGON PF eviduje přes 44 tisíc klientů, kterým spravuje prostředky v celkové výši 581 mil. Kč.  

„Náš fond vznikl o více jak 10 let později než ostatní fondy v ČR, což není lehká pozice. Přesto jsme si na trhu dokázali vytvořit svůj prostor a oslovit nové zákazníky, kteří dosud penzijní připojištění nevyužívali. 60 % klientů jsou noví účastníci penzijního připojištění. Díky cíleně nastaveným bonusům máme atraktivní produkt i pro mladší generaci. Přes 40 % klientů je ve věku do 29 let a 70 % klientů je mladší 40ti let,“ komentuje dosažené výsledky
Vladimír Bezděk, generální ředitel fondu.

Zdroj: Tisková zpráva Penzijního fondu AEGON 

 


Připsané zhodnocení Penzijního fondu AEGON, které bude pravděpodobně jedno z nejvyšších na trhu, však reálně neodráží výkonnost investičních nástrojů Penzijního fondu a bude "zadotováno" z prostředků akcionářů. ". Hospodářským výsledkem za rok 2008 je ztráta ve výši -48,9 mil. Kč. Ztráta je daná vyššími počátečními investicemi a bude včetně připsaného výnosu hrazena ze zdrojů akcionářů," uvádí AEGON ve své tiskové zprávě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.