Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Adrenalinové sporty je potřeba pojistit samostatně

Stále více lidí zkouší různé adrenalinové sporty, u nichž roste riziko úrazů. Zejména u dovolené v zahraničí je potřeba tyto rizika speciálně pojistit.

„Rizika úrazů při adrenalinových sportech jsou vysoká. Běžné cestovní pojištění tato rizika nekryje. V případě, že jedete do zahraničí provozovat adrenalinové sporty, je nezbytné si sjednat speciální pojištění,“ říká Marcela Kotyrová z České asociace pojišťoven (ČAP).

V kurzu jsou dnes sporty jako vysokohorská turistika, sjíždění divokých řek, paragliding, cyklistika v náročných terénech a mnoho dalších sportovních aktivit. Pojišťovny rozlišují sporty na běžné, na které stačí turistické cestovní pojištění, a rizikové, na které je už nutné se pojistit speciálně. „Každá pojišťovna má v rámci svých pojistných podmínek vymezeny aktivity, na které stačí běžné turistické pojištění a které jsou již považovány za rizikové a vyžadují speciální pojištění. Rozhodující je správně se informovat u konkrétní pojišťovny, vše si nechat podrobně vysvětlit a následně uzavřít takové pojištění, které bude krýt veškerá potenciální rizika,“ dodává Kotyrová.

Zdroj: Tisková zpráva ČAP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.