Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

2013: Číně hrozí hospodářská deprese, varují ekonomové

Investice 27.09.2010 | 13:18 0 Komentářů

Buď pokles způsobí toxická aktiva USA, nebo domácí přehřátí, propad ale zřejmě hrozí

Cchaj-ťing – Čínská ekonomika spadne roku 2013 do deprese, neboli vleklého hospodářského poklesu. Podle serveru Caijing.com.cn to vyplývá z předpovědí ekonomů, kteří se nedávno sešli na jednání Světového ekonomického fóra v čínském městě Cchaj-ťing.
Pokles přijde opět ze Spojených států. Ty totiž ještě čeká dlouhá cesta, než se zbaví všech toxických aktiv vzniklých za finanční krize, což pravděpodobně povede k dalšímu poklesu světové ekonomiky včetně Číny řekl výkonný generální tajemník Čínské makroekonomické společnosti Wang Ťien.
Upozornil při tom na fakt, že špatné a nesplácené úvěry letos v USA položily už 127 malých a středně velkých bank. Odhaduje se, že celkem jich letos ve Spojených státech zbankrotuje 140.
Zpomalení Čína cítí už od jara
Podle ekonoma BNP Paribas Securities Čchena Sing-tunga tak roste riziko propadu na druhé dno. Světová ekonomika totiž příští rok poroste hlemýždím tempem a v příštích třech až pěti letech se proto dají očekávat konflikty na světovém trhu, které by globální růst mohly dál zpomalit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.