Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

150 tisíc lidí se Microsoftu přiznalo k pirátství

Investice 03.12.2009 | 17:19 0 Komentářů

Microsoft zahajuje iniciativu Customer Action Day

Praha – Za dva roky přiznalo 150 tisíc lidí z celého světa softwarovému gigantu Microsoft, že si nevědomky nainstalovali pirátskou verzi jeho programů. Znamená to zdvojnásobení počtu případů. Sto trestních řízení proti prodejcům ukradeného softwaru vede Microsoft i v České republice.
Společnost dnes oznámila, že zahajuje iniciativu Customer Action Day. Ta zdůrazňuje roli, kterou při odhalování těchto zločinů hrají sami uživatelé. Ti se často stanou sami obětí podvodu, kdy jim například firma dodá falešný software spolu s nově zakoupeným počítačem.
Právě takový případ řešili policisté díky podnětu od klienta na Uherskohradišťsku. Záležitost skončila mimosoudní dohodou o náhradě škody, protože firma, která nelegální kopie programů dodávala, patří k partnerům Microsoftu. I tak mu musí uhradit škodu ve výši několika stovek tisíc korun.
To, že mají v počítači nelegální program, většinou uživatelé zjistí tehdy, když si chtějí nainstalovat některý z doplňků určených pro Windows. To totiž vyžaduje ověření pravosti původního softwaru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.