CZK/€ 24.610 +0,18%

CZK/$ 24.180 +0,05%

CZK/£ 29.162 -0,04%

CZK/CHF 25.415 +0,21%

13. 07. 2022

0 komentářů

Twitter zažaloval Muska a žádá dokončení akvizice za 44 miliard dolarů

  

Sociální síť Twitter podala žalobu na Elona Muska kvůli údajnému porušení dohody o její koupi za 44 miliard dolarů. Po soudu považuje, aby Muskovi nařídil transakci dokončit.

Twitter požádal soud ve státě Delaware, aby donutil Elona Muska dodržet dohodu o koupi společnosti v hodnotě 44 mld. USD, čímž připravila půdu pro právní bitvu mezi miliardářským podnikatelem a sociální sítí.

Šéf automobilky Tesla totiž v pátek oznámil odstoupení od dohody kvůli tomu, že sociální síť neposkytla dodatečné množství údajů ohledně falešných účtů, na což právní zástupci Twitteru reagovali žalobou a uvádí, že Musk dohodu vědomě a úmyslně porušil.

„Poté, co Musk uspořádal veřejné divadlo, aby dostal Twitter do hry a poté, co navrhl a následně podepsal smlouvu o fúzi vstřícnou k prodávajícímu, se zřejmě domnívá, že si to na rozdíl od všech ostatních stran podléhajících smluvnímu právu státu Delaware může svobodně rozmyslet, zničit společnost, narušit její provoz, zničit hodnotu akcií a následně odejít,“ uvádí se ve stížnosti.

Twitter rovněž obvinil Muska z „dlouhého seznamu podstatných smluvních porušení, která vrhla stín na Twitter a jeho podnikání“, včetně pozastavení dohody „do splnění vymyšlených podmínek.“

Muskův tým zpochybnil odhad společnosti Twitter ohledně počtu falešných účtů, který činí 5 % uživatelů, a obvinil ji z toho, že ve svých veřejných sděleních uvádí „podstatně zavádějící údaje.“

REKLAMA

Twitter ve své žalobě tvrzení o falešných účtech odmítl a Muskovy důvody pro odstoupení od dohody označil za „vzor pokrytectví.“

 

Akcie Twitter (TWTR) včera připsaly 4,32 % na 34,06 USD. Před zahájením obchodování na NYSE dnes rostou o 0,97 % na 34,39 USD. S akciemi Twitteru se obchoduje také na RM-SYSTÉMu pod tickerem BAATWTR.

 
Zdroj : Financial Times

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.