CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

16. 02. 2022

0 komentářů

Společnosti Merck se nedaří od EMA obdržet schválení antivirové pilulky proti Covidu

  

Evropská agentura pro léčivé přípravky stále neschválila antivirovou pilulku společnosti Merck. Dle poslední analýzy má pilulka o 30 % menší účinnost, než se původně předpokládalo, což dle odborníků přestává být efektivní.

Evropská agentura pro léčivé přípravky pravděpodobně tento měsíc antivirovou pilulku neschválí, jelikož se společnost Merck podle lidí obeznámených se schvalovacím procesem potýká s “problematickými“ daty.

Pilulka proti koronaviru vzbudila koncem roku nové naděje, což způsobilo růst akcií společnosti. První údaje z pozdní fáze studií totiž naznačovaly, že snižuje riziko úmrtí a hospitalizace na polovinu.

Následná analýza však odhalila, že její účinnost je nižší, než se původně předpokládalo, a to 30 %. Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv jej schválil, ale omezil však její používání. Francie objednávku na lék kvůli obavám z účinnosti zrušila.

Podle evropských úředníků dávají národní systémy zdravotní péče v Evropě přednost přípravku Paxlovid společnosti Pfizer, další antivirové pilulce Covid, jejíž účinnost při snižování počtu úmrtí a hospitalizací byla potvrzena na 89 %.

REKLAMA

Akcie americké společnosti Merck (MRK) v předburzovní fázi na NYSE rostou o 0,23 % na 77,99 USD. Akcie společnosti Pfizer (PFE) v předburzovní fázi klesají o 0,020 % na 49,79 USD.
Zdroj : Financial Times

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.