CZK/€ 24.740 -0,75%

CZK/$ 23.825 -0,54%

CZK/£ 29.064 -0,56%

CZK/CHF 23.823 -0,84%

18. 03. 2022

0 komentářů

Rusko obvinilo Google a YouTube z „teroristických“ aktivit

  

Ruský regulátor obvinil Google a jeho dceřinou společnost z šíření terorismu. Analytici to vnímají jako předstupeň k možnému zákazu platforem. Podobným procesem si již prošel Facebook, Twitter, Instagram a některá nezávislá média v Rusku.

 

Ruský regulátor Roskomnadzor k obvinění z terorismu řekl: „Uživatelé YouTube sdílejí upoutávky, ve kterých vyzývají k zneprovoznění železničního spojení mezi Ruskem a Běloruskem.“

„To, jakým způsobem YouTube spravuje aktivity (na své platformě), je terorismus ze své podstaty a ohrožuje životy a zdraví ruských občanů,“ dodal Roskomnadzor.  Zároveň označil pozici mateřské společnosti Alphabet za „jasně protiruskou“ a vyzval jej, aby přestal co nejdříve pouštět protiruská videa.  

REKLAMA

Rusko tak pokračuje ve svém tažení proti americkým technologickým gigantům, když dříve v březnu zahájilo trestní řízení s Metou, která dle Ruska měla dovolovat svým uživatelům „vyzývat k vraždění“ Rusů.

Akcie GOOG se na NASDAQu momentálně obchodují beze změny těsně pod 2700 USD za akcii. S akciemi je možné obchodovat také na RM-SYSTÉMu pod tickerem BAAGOOGL, kde jsou rovněž beze změny za 64500 Kč za akcii.

 
Zdroj : Bloomberg, Google

Filip Tedenac
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Filip Tedenac
Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.