CZK/€ 24.515 -0,27%

CZK/$ 24.039 +0,06%

CZK/£ 29.128 -0,13%

CZK/CHF 25.109 -0,14%

11. 07. 2022

0 komentářů

Musk odstoupil od dohody převzetí Twitteru, ten se chce soudit

  

Twitter se bude soudit s ředitelem Tesly Elonem Muskem kvůli odstoupení od dohody o převzetí Twitteru.

V dubnu se šéf automobilky Tesla Elon Musk dohodl na převzetí Twitteru za 44 mld. USD. Tehdy po oznámení nákupu 9,2% podílu společnosti zaznamenaly akcie nárůst o 25 %. V pátek však oznámil, že z této dohody odstupuje. Důvodem, kterým se sám Musk obhajuje, je neposkytnutí dostatečného množství údajů, které se týkají spamových a falešných účtů na stejnojmenné sociální síti.

Společnost Twitter oznámila v pátečním prohlášení, že podá žalobu u soudu v Delaware, v níž bude žádat dodržení dohodnuté transakce. Dohoda omezuje částku, o kterou by Twitter mohl žalovat Muska, na 1 miliardu USD. Znamená to, že možností Twitteru je žádat o konkrétní plnění dokončení dohody, nebo maximálně 1 miliardu USD.

V tomto střetu proti sobě bude stát několik advokátních kanceláří. Twitter si dle The Wall Street Journal najal advokátní kancelář Wachtell, Lipton, Rosen & Katz, zatímco Elon Musk využívá služeb Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP.

„Co budou dělat, když dojde k rozsudku a on řekne: ‘No, já to stejně nekoupím?‘“ řekl Zohar Goshen, profesor transakčního práva na Columbia Law School. „Opravdu nemají nástroje, jak ho donutit, aby do toho šel. Lidi přece nezavíráte do vězení jen proto, že si něco nekoupí,“ dodal Goshen.

Akcie Twitter (TWTR) v pátek odepsaly 5,1 % na 36,81 USD, v předburzovní fázi ztrácí dalších 6,7 % na 34,35 USD. S akciemi Twitteru se obchoduje kromě newyorské burzy také na RM-SYSTÉMu pod tickerem BAATWTR.
Zdroj : The Wall Street Journal

REKLAMA

Marek Chudoba
Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.