Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Kofola: shrnutí konferenčního hovoru s managementem

03.06.2021 | 11:27 0 Komentářů

Pokračující nákladová efektivnost brzdila negativní dopady covidu-19 do výsledků hospodaření za 1Q 2021. I to dnes zaznělo na konferenčním hovoru s managementem Kofoly. Vedle toho ze slov managementu lze pozorovat určitý optimismus ohledně vývoje ve druhém čtvrtletí, když byla potvrzena v úterý zveřejněná čísla o meziročním nárůstu tržeb za duben, resp. květen o 11 %, resp. 23 %. To považujeme za dobrý počin uvážíme-li poměrné chladné jarní počasí a skutečnost, že HoReCa (gastro) se ve stěžejním česko-slovenském segmentu postupně rozjížděla až koncem dubna, resp. v průběhu května. Naznačuje to solidní výkonnost v retailu, do dubnových čísel se rovněž zřejmě pozitivně promítalo znovuotevírání restaurací ve Slovinsku, ke kterému docházelo ve druhé polovině dubna a již otevřené gastro v Chorvatsku. Z vyjádření managementu bylo patrné, že výkonnost v Adriatiku si pochvaluje, vnímá ji příznivě, a to nejen za 1Q 2021, ale i do dalších měsíců, kdy za duben a květen byly naznačeny výraznější růsty tržeb.

Obecně tedy z dnešního konferenčního hovoru vnímáme, že management cítí optimismus před nadcházející letní sezónou. Po koronavirové uzavírce HoReCa segmentu není patrná nějaká výraznější krize v tomto odvětví, většina gastro provozoven se v rámci aktuálního jarního rozvolnění otevírala a otevírá a je zdá se připravena na hlavní část sezóny.

Management dále sdělil aktuální výhledy ohledně vývoje cen základních vstupních materiálů. Ceny cukru (sladidel) letos očekává o 10 – 20 % vyšší, ceny PET resinu (materiálů na výrobu PET lahví) letos vidí o 15 – 25 % výše. Je patrné, že výhled cen PET resinu byl oproti předchozímu kvartálu navýšen, když první indikace hovořily o cca 11% růstu. Nicméně aktuální náhled na ceny vstupů je dle managementu zahrnut do letošního výhledu EBITDA, který byl potvrzen do rozmezí 1030 – 1150 mil. Kč.

Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.