CZK/€ 24.335 +0,14%

CZK/$ 20.930 +0,82%

CZK/£ 27.951 -0,39%

CZK/CHF 26.611 +0,19%

18. 05. 2026

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (18.5.2026)

 



 

Nejdůležitější události minulého týdne:

USA: Americký Senát včera potvrdil Kevina Warshe (56) jako nového šéfa centrální banky USA (Fed). Warsh nahradí Jeroma Powella (73), který je dlouhodobě terčem kritiky Donalda Trumpa, protože nesnížil úrokové sazby tak, jak si prezident přál. Celý článek je ZDE.

USA: Meziroční růst spotřebitelských cen ve Spojených státech v dubnu zrychlil na 3,8 procenta z tempa 3,3 procenta v předchozím měsíci. Celý článek je ZDE.

USA: Rada guvernérů americké centrální banky (Fed) jmenovala Jeroma Powell dočasným předsedou, dokud nebude jeho nástupce Kevin Warsh slavnostně uveden do funkce. Celý článek je ZDE.

Velká Británie: Libra a britské akcie a státní dluhopisy oslabují. Dolů je táhne místní politická nejistota spolu s globálními obavami z inflačního šoku. Celý článek je ZDE.

REKLAMA

Ekonomický kalendář – Tento týden můžeme očekávat následující důležité reporty a makroekonomické ukazatele (udávané časy jsou středoevropského času – Praha/Bratislava – SELČ):

Pondělí 18.5.2026

  • v Kanadě státní svátek – tamní banky a burzy budou uzavřené
  • dnes se koná setkání zemí G7 – den 1.
  • v 04:00 v Číně průmyslová produkce
  • v 04:00 v Číně maloobchodní tržby
  • v 10:00 v Itálii obchodní bilance

Úterý 19.5.2026

  • dnes se koná setkání zemí G7 – den 2.
  • v 08:00 v Británii míra nezaměstnanosti
  • v 08:00 v Británii index průměrného výdělku
  • ve 14:30 v Kanadě index CPI
  • v 16:00 v USA rozjednané prodeje domů

Středa 20.5.2026

  • v 08:00 v Německu index PPI
  • v 08:00 v Británii indexy CPI, PPI a RPI
  • v 11:00 v eurozóně index CPI
  • v 16:30 v USA týdenní změna zásob ropy
  • ve 20:00 v USA zápis ze zasedání Fedu

Čtvrtek 21.5.2026

REKLAMA

  • v 03:30 v Austrálii míra nezaměstnanosti
  • v 09:15 ve Francii výrobní index PMI a PMI za služby
  • v 09:30 v Německu výrobní index PMI a PMI za služby
  • v 10:30 v Británii výrobní index PMI a PMI za služby
  • ve 14:30 v USA výrobní index z oblasti Filadelfie
  • ve 14:30 v USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
  • v 15:45 v USA výrobní index PMI a PMI za služby

Pátek 22.5.2026

  • v 08:00 v Británii maloobchodní tržby
  • dnes se koná setkání ministrů financí EU – ECOFIN
  • dnes se koná setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
  • ve 14:30 v Kanadě maloobchodní tržby
  • v 16:00 v USA spotřebitelská důvěra University of Michigan

Sobota 23.5.2026

  • dnes se koná setkání ministrů financí EU – ECOFIN

Týdenní shrnutí a plánované obchody pro EUR/USD

Minulý týden jsme se se dočkali jednoho obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil dolní vstupní S/R zónu, což znamenalo vstup do prodejního sell obchodu, který se dostal do zisku na Take-Profit 1 (TP1), nicméně to byl konec týdne a trh tak již nestihl zasáhnout svůj druhý cíl. I tak to ale byl ziskový týden.

Graf z minulého týdne, kdy jsem uveřejnil mé plánované obchody:


Výsledek mého obchodního nastavení:

Níže na grafu najdete mé aktuální Price Action S/R úrovně pro H1 time-frame a také obchodní nastavení – vyznačené šipky, k jakým S/R zónám by trh mohl směřovat (po jejich prolomení daným směrem). Jsou to mé obchody, které plánuji obchodovat a vše uveřejňuji s předstihem v tomto mém komentáři. Jde o můj obchodní systém (Breakout strategie Ondřeje Hartmana), kde šipkami vždy dopředu upozorním na oblasti, které budu obchodovat čekajícími pokyny prolomením jedné S/R zóny (pokud dojde k aktivaci a prolomení) a pohyb k další nejbližší. Dlouhodobá úspěšnost strategie je 80 % a najdete zde mou historii za více než 15 let.

REKLAMA

Mé plánované obchody na měnovém páru EUR/USD:

Přeji vám úspěšné obchodování!

Ondřej Hartman
Tým FXstreet.cz

Autor působí v trading společnosti https://www.fxstreet.cz

Loading