CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

09. 03. 2022

0 komentářů

CTP ve 4Q ztrojnásobila čistý zisk, navzdory globálnímu napětí vidí rok 2022 pozitivně

  

Realitní developer CTP dnes zveřejnil své výsledky hospodaření. Cíle pro rok 2021 se podařilo naplnit a má optimistické vyhlídky na letošní rok.

Dosažené výsledky za 4Q a celý rok

Největší vlastník, developer a správce vysoce kvalitních průmyslových a logistických nemovitostí dle hrubé pronajímatelné plochy v kontinentální Evropě vykázal za uplynulý rok 306% nárůst čistého zisku na 1,026 mld. EUR, ve srovnání s 252,2 mil. EUR v roce 2020, a překonala své cíle, které si stanovila v březnu 2021 během prvních 9 měsíců svého prvního roku jako kótovaná společnost. Zajistila si roční návratnost investice ve výši 47 %, zatímco hrubá hodnota aktiv vzrostla o 43 % na 7,6 mld. EUR.

Čistý příjem z nájmu za celý rok se meziročně zvýšil o 16,5 % na 326,9 mil. EUR, a to především díky růstu nájemného o 1,6 % a pozitivnímu vlivu dokončených developerských projektů a disciplinované investiční aktivitě. Čisté přecenění nemovitostí za 4Q vzrostlo meziročně o 1213 % na 835,3 mil. EUR. Čistý zisk zaznamenal za uplynulý kvartál 716% nárůst na 708,2 mil. EUR. Očištěný zisk na akcii (dle standardů EPRA) klesl o 27 % na 0,11 EUR, na celoroční bázi však vzrostl o 11 % na 0,49 EUR ve srovnání s rokem 2020.

Příjmy z nájemného a zisky v jednotlivých zemích. Zdroj: Prezentace CTP

REKLAMA

Příjmy z nájemného a zisky v jednotlivých zemích. Zdroj: Prezentace CTP

Převzetí Deutsche Industrie REIT

CTP v únoru dokončila převzetí společnosti Deutsche Industrie REIT a stáhla její akcie z burzy. Německo nyní tvoří zhruba 15 % portfolia CTP a CTP Germany plánuje v příštích letech investovat další 1 miliardu EUR do rozvoje projektů.

Vyjádření výkonného ředitele

„CTP zveřejňuje svoje první roční výsledky jako společnost kótovaná na burze pod temným mrakem tragických událostí na Ukrajině. Minulý týden jsme oznámili, že jsme ochotni pomoci ukrajinským uprchlíkům tím, že poskytneme významnou finanční podporu organizaci UNHCR a Červenému kříži, stejně tak jako místním humanitárním agenturám. Nabízíme také volné skladové prostory pro nouzové zásoby a ubytovací hotelové prostory v rámci našeho portfolia,“ uvedl CEO Remon Vos.

„Společnost CTP v loňském roce dosáhla solidních finančních výsledků. Zisk se více než ztrojnásobil na 1 mld. EUR, a to zejména díky úspěšné realizaci naší disciplinované rozvojové strategie v rámci naši plně integrované provozní platformy. Zvýšili jsme náš podíl na průmyslovém a realitním trhu ve střední a východní Evropě více než o čtvrtinu, čímž jsme uspokojili poptávku nájemců a jejich zájem o nemovitosti. V budoucnu skupina bude nadále využívat atraktivní dynamiku poptávky a nabídky na logistickém a průmyslovém trhu střední a východní Evropy. Naše schopnost tak činit byla umocněna kroky, které jsme uskutečnili v minulém roce včetně posílení základů našeho podnikání a realizace významných investic do našeho týmu ve všech oblastech podnikání. V současné době máme ve výstavbě skoro 1 mil. metrů čtverečných prvotřídní hrubé pronajímatelné plochy, čímž se dále rozšíří naše vysoce kvalitní investiční portfolio ve výši 7,6 mil. metrů čtverečných. Integrace bývalého portfolia Deutsche Industrie Reit a zahájení působení v Německu, které je naším třetím největším trhem po České republice a Rumunsku, je rovněž v plném proudu. Zatímco ruská invaze a její neznámé dopady vpustily do evropské a globální ekonomiky velkou dávku nejistoty, jsme i nadále přesvědčeni, že budeme navazovat na naši dynamiku v roce 2021,“ dodal Vos.

REKLAMA

Celoroční výhled

Společnost ve své tiskové zprávě uvedla, že je i přes současné geopolitické podmínky přesvědčena o svých růstových ambicích pro nadcházející rok. Se silnou finanční kapacitou má společnost CTP dobrou pozici k tomu, aby i nadále využívala posilující poptávku po pronájmech ze strany stávajících i potenciálních nových klientů.

Očekávání společnosti pro rok 2022

Očekávání společnosti pro rok 2022

Skupina očekává, že v roce 2022 přinese akcionářům zisk na akcii EPRA ve výši cca 0,60 EUR. Dalším strategickým cílem je dosáhnout dvouciferného nárůstu hrubé pronajímatelné plochy na každém z jejich trhů.

REKLAMA

Akcie CTP na amsterdamské burze posilují o 3,6 % na 14,40 EUR. Na pražské burze, se obchodují pod tickerem BAACTP, kde posilují o 2,65 % na 362 Kč.

Vývoj ceny akcie společnosti CTP

Vývoj ceny akcie společnosti CTP

CTP NV (CTPNV) +3,6 % na 14,4 EUR
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. EUR) 6,2 P/E
Vývoj za letošní rok (%) -23,0 Očekávané P/E 22,1
52týdenní minimum (EUR) 12,8 Prům. cílová cena (EUR) 21,2
52týdenní maximum (EUR) 21,7 Dividendový výnos (%) 1,2

 
Zdroj : CTP, Bloomberg

Marek Pokorný, Fio banka, a.s.

Marek Pokorný, Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.