CZK/€ 24.740 -0,75%

CZK/$ 23.825 -0,54%

CZK/£ 29.064 -0,56%

CZK/CHF 23.823 -0,84%

01. 04. 2022

0 komentářů

Čína zvažuje, že umožní USA plný přístup k auditům většiny svých firem

  

Čínské autority připravují dát plný přístup americkým regulátorům na provedení auditu více než 200 společností zalistovaných v New Yorku a na Nasdaq, a udělat tak ústupek, aby zabránila dalšímu odcizování jejich ekonomik.

Dle osob obeznámených s touto problematikou, kteří si nepřáli být jmenováni je Čínská regulatorní komise pro cenné papíry (CSRC) v procesu přípravy rámce, který nadále umožní většině čínským firmám na burze v New Yorku zůstat. Čínská vláda si je vědoma, že některé státní a soukromé firmy držící citlivá data budou z tohoto rámce vyřazeny.

Regulátoři spekulují, zda společnosti jako např. Alibaba, která nakládá se spotřebitelskými informacemi do této kategorie spadají, uvedla jedna z obeznámených osob a dodala, že zpracování velkého objemu těchto informací nemusí dělat ze společnosti bezpečnostní problém.

Pokud tento plán projde, bude to znamenat ze strany Pekingu neobvyklý obrat, který by mohl potenciálně ukončit desetiletí trvající spory, které eskalovaly, když USA nařídily do roku 2024 vyloučit nevyhovující firmy z newyorské burzy a Nasdaq. Kdyby Čína dokázala tento kompromis uskutečnit, ukázalo by to její ochotu vyvážit obavy o národní bezpečnost a potřeby investorů v době, kdy její ekonomika podstupuje mnoho výzev.
Zdroj : Bloomberg

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.