CZK/€ 24.740 -0,75%

CZK/$ 23.825 -0,54%

CZK/£ 29.064 -0,56%

CZK/CHF 23.823 -0,84%

24. 01. 2022

0 komentářů

Boeing investuje 450 mil. USD do vývojáře létajících taxíků Wisk

  

Společnost, která se zaměřuje na pokročilou leteckou mobilitu, jejímž cílem je zajistit bezpečné každodenní létání pro každého, obdržela 400 mil. USD od výrobce letadel Boeing. Investice posiluje pozici vývojáře Wisk a zdůrazňuje sílu strategického partnerství.

Společnost Wisk, přední společnost v oblasti pokročilé letecké mobility (AAM) a vývojář prvního plně elektrického, samostatně létajícího leteckého taxi v USA, získala od společnosti The Boeing Company finanční prostředky ve výši 450 mil. USD, což z ní činí jednu z nejlépe financovaných společností v oblasti AAM na světě.

Tato investice dále posunuje vývoj letounu eVTOL 6. generace společnosti Wisk, který je vůbec prvním kandidátem na certifikaci autonomního, plně elektrického letounu pro přepravu cestujících v USA.

Gary Gysin, generální ředitel společnosti Wisk uvedl: „Wisk má mimořádně dobrou pozici pro naplnění naší dlouhodobé strategie a závazku bezpečného každodenního létání pro každého. Máme neuvěřitelné štěstí, že společnost Boeing je nejen investorem, ale i strategickým partnerem, který nám poskytuje přístup k širokému spektru zdrojů, špičkovým odborným znalostem v oboru, globálnímu dosahu, rozsáhlým zkušenostem s certifikací a dalším. Při vstupu do další fáze našeho růstu nám toto dodatečné financování poskytuje kapitál a zároveň nám umožňuje soustředit se na naši hlavní činnost a naši prioritu číslo jedna, kterou je bezpečnost.“

Akcie společnosti Boeing (BA) na NYSE v předburzovní fázi rostou o 0,034 % na 205,44 USD.
Zdroj : Bloomberg, Wisk

REKLAMA

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.