CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.709 -0,49%

CZK/£ 29.056 -0,03%

CZK/CHF 23.580 -1,03%

15. 03. 2022

0 komentářů

Americké aerolinky rostou ve světle zotavující se poptávky

  

Akcie amerických leteckých přepravců jsou dnes 8 % v plusu i přes zdražující paliva. Důvodem je rostoucí poptávka a efektivnější využívání letů.

 

Pozitivní vlivy

Zvýšení poptávky by mělo snížit obavy investorů z rostoucích cen pohonných hmot, odvětví se začíná pomalu oklepávat z pandemických komplikací, kterými velmi trpělo. Společnosti jsou ale stále nuceny částečně omezovat množství dostupných míst v letadlech, aby regulovaly převis nabídky nad poptávkou. To jim obecně umožňuje generovat větší tržby na sedadlo.

Výhled

Náklady na letecká paliva v tomto kvartále mají být v rozmezí 2,8 USD až 3 USD na galon. To představuje 37 % nárůst oproti minulému roku a růst proti odhadu, který byl 2,5 USD.

„Jsme připraveni na dražší palivo. Máme schopnost jeho zvýšenou cenu ustát,“ snažil se obavy rozptýlit Daniel Janki, vedoucí finanční sekce Delta Airlines.

REKLAMA

United Airlines očekávají v prvním kvartále stále o skoro 20 % méně cestujících než v předpandemickém roce 2019. Odhad je nižší než původně, což společnost zdůvodnila stávajícím geopolitickým klimatem. Náklady na let jsou oproti roku 2019 naopak o 18 % výše.

„Jsme v nejistém prostředí. Pokud prezentujeme naše výhledy dopředu, musíme zaujímat střídmější postoje,“ komentoval situaci aerolinek CEO JetBlue Airways Corp. Robin Hayes. Zároveň ale i tato společnost považuje aktuální prostředí za „velmi silně poptávkové“.

 
Zdroj : Bloomberg, Delta Airlines

Filip Tedenac
Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.