Pátek 06. srpna. Svátek má Oldřiška.

Zlatá pyramida Emgoldex

„Chcete rychlý výdělek? Zaplaťte a sežeňte další lidi.“ Tak by se dalo charakterizovat letadlo s názvem Emgoldex, které se zastírá nákupem zlata.

Po zveřejnění článku „World Global Network: Rychlý výdělek… nebo podvod?“ se v redakci Investujeme.cz sešla řada námětů na další podezřelé společnosti nabízející rychlé zbohatnutí či bezpracný přivýdělek. Zpravidla se jedná o „systémy“ založené na principu letadla či pyramidových her, kdy je výdělek vyplácen z vkladů nově příchozích. Postupně se na jednotlivé podezřelé společnosti a jejich „schémata“ podíváme.

 „Ano, pouze 540 Euro, jednorázová investice do Zlata a již během několika týdnů můžete vydělat  3500 Euro (87000 Kč),“ inzeruje na svých internetových stránkách společnost Emgoldex. Lidem jen se základním investičním vzděláním je již toto tvrzení podezřelé. Jak tvrdí, že chce Emgoldex docílit takového zhodnocení?

„Systém“ Emgoldex

Emgoldex se zastírá nákupem zlata. Je ale jednoznačnou pyramidou. Po registraci (u níž jako velkou výhodu společnost uvádí registraci zdarma) má jejich zákazník nakoupit zlato za 540 EUR. Poté stačí, aby sehnal další dva lidi, kteří udělají totéž – včetně získání dalších dvou lidí.

Po „zaplnění všech systémových položek“, které tvoří tři úrovně pod registrovaným zákazníkem, tedy 14 lidí, obdrží 3 500 EUR.

Kam se ztratilo zlato?

Pyramida Emgoldex se zastírá nákupem zlata. Sice má na stránkách uvedený graf ceny zlata a píše o „investici do zlata ve výši 540 EUR“, ovšem nikde neuvádí, kolik zlata za tuto cenu zákazník dostane, ani v jakém kurzu se množství zlata přepočítává. Jediné, co se potenciální podvedený dočte, je, že zlato „leží v německém trezoru“ a lze si ho nechat zaslat na adresu.

Proč to nefunguje

15 lidí v první pyramidě zaplatí celkem 8 100 EUR. Z nich se vyplatí 3 500 EUR prvnímu registrovanému a pyramida se rozpadne na dvě. Do každé z nich je třeba získat dalších 8 lidí, kteří zaplatí 4 320 EUR. Z těch se ale zaplatí znovu 3 500 EUR!

Poběží-li pyramida dostatečně dlouho, prvotní zůstatek z 8 100 EUR zaplacených prvními 15 lidmi ve výši 4 600 EUR po vyplacení odměny pro prvního kapitána letadla, je při rostoucím počtu zapojených lidí zanedbatelný. Bude-li v pyramidě zapojeno např. 100 lidí celkem, tvoří 81 EUR na osobu. Zapojí-li se 1000 lidí, bude jen 8,1 EUR na osobu.

Jediné peníze, s nimiž lze dlouhodobě počítat, je 820 EUR, které zbývají vždy po zaplnění pyramidy novými 8 lidmi po předešlé výplatě předchozího kapitána. Jedná se o 820 EUR na 15 lidí, z nichž se musí zaplatit jak provoz společnosti, tak nákup zlata. A kolik zlata lze nakoupit za méně než 54,67 EUR?

Další „bonusy“

Ze zbývajících 820 EUR na dokončenou pyramidu se ale nemůže zlato ani provoz společnosti platit plně. Emgoldex nabízí další bonusy, které peníze odčerpávají. Vycházejí z počtu získaných lidí a dokončených pyramid.

Pokud první dvě první získané oběti „kapitána“ dokončí oba svou pyramidu, kvalifikuje se kapitán do „Leadership programu“. Posléze dostává 1 400 Kč za každou dokončenou pyramidu ve „své struktuře“. Protože ji dostává časově i úrovňově neomezeně, výdaje na tuto složku porostou do nekonečna.

Stejně jako první kapitán se může do „Leadership programu“ kvalifikovat i jeho přímý podřízený. To znamená, že za každou dokončenou pyramidu ve struktuře bude dodatečný výdaj na odměny nikoli 1 400 Kč, ale 2 800 Kč. Jenže i podřízený podřízeného se může do stejného programu kvalifikovat. A jeho podřízený také. A jeho také… Při devíti úrovních dokončených pyramid se již nedostává peněz na slíbené odměny.

To ale nevadí. Pyramida bude žít především z lidí, kteří svou strukturu nedokončí. Stačí chybějící jeden článek a struktura může růst v ostatních větvích. „Odumřelé“ větve bez nároku na odměnu jsou obrovským zdrojem prostředků. Komu by se podařilo získat 14 naivních lidí, kteří jsou ochotni za sen rychlého výdělku zaplatit 540 EUR, tedy téměř 15 tis. Kč?  

Odměny „Leadership programem“ ale ještě nekončí. Podaří-li se zapojenému člověku přivést do podvodného schématu během dvou měsíců dostatek lidí na uzavření dvou pyramid, má přislíbené hodinky za 1 000 EUR. Podaří-li se mu získat 50 lidí, dostane navíc cihličku zlata o hmotnosti 50 g. A pokud přesvědčí 100 lidí, má získat 100 g zlata.

Kdo za tím stojí?

Společnost Emgoldex Limited je registrovaná v Německu se sídlem v Mnichově. Ovšem administrativní sídlo má v Dubaji, což dokládá certifikátem s umístěním sídla v dubajské bezcelní zóně. Jen na okraj: V Dubaji měla své sídlo i podvodná společnost All Property Limited (APL).

Emgoldex je založená svou mateřskou společností Gold & Silver Physical Metals KG se sídlem ve stejném městě. Ta ovšem kromě registračních dokumentů v rejstříku nemá uvedené ani účetní závěrky.

Nikde není uvedeno, kdo společnost Emgoldex řídí ani žádné jméno, kdo za ní stojí. Má ale výborně zvládlou SEO optimalizaci – první varování před podvodem je ve vyhledávači Google.com dostupné až na druhé stránce, zapadlé mezi stránkami jejich příznivců z různých států.

Je Emgoldex podvod?

Nahrávání ... Nahrávání ...

2 komentáře: “Zlatá pyramida Emgoldex”

  1. Jarek napsal:

    Dobrý den,
    děkuji Vám za dlouhodobé odhalování podvodníků, já jsem to po pár výhrůžkách žalobami a soudními spory musel vzdát, protože jsem jako nikým nedotovaný neměl na právníky.
    Můj dotaz zní: udělal jste prosím i ten druhý obecně-prospěšný krok a podal jste na ty podvodníky žalobu, ať o nich policie ví dříve, než to letadlo spadne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.