CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

Text: Jan Majer

24. 01. 2008

40 komentářů

ZFP Akademie: Suplujeme to, co zanedbává stát

 


 

Zeptám se rovnou: Proč nikdo ze ZFP Akademie není na našem webu ani v jiných médiích vidět? Nemáte jako firma potřebu zapojit se do diskuse, zviditelnit schopné lidi ze svých řad?
Přiznám se, že jsem tuto otázku nedávno otevřel na našem představenstvu. Shodli jsme se na tom, že pro nás není v tuto chvíli důležité být někde vidět a sdělovat či obhajovat hodnoty, které sdílíme. Nechceme ani malovat nějaký ne zcela pravdivý obraz firmy pomocí několika reprezentativních tváří, jako to dělají někteří jiní.

Proč ne?
Taková strategie je nutná na spotřebitelském trhu. Tam, kde se prodává něco rychloobrátkového nebo se nabízí služba typu mobilních telefonů. V naší branži podle mne nejsou média až tak důležitá. Podstatné je, jak kvalitní službu klientovi poskytneme. Abych to shrnul: Raději ať za nás hovoří výsledky.

Víte, co je zajímavé? Úplně stejné věty jsem ještě před rokem slýchal v OVB…
Protože hodně lidí, a často jsou to ti méně kvalitní a méně úspěšní, berou ty články v médiích jako obezličku. Opírají se o svoji prezentaci v médiích a na ní staví svoji pověst. Jak jsem už řekl, my jsme o této otázce hodně diskutovali a došli jsme k závěru, že našim lidem ty obezličky nechceme dávat. Ať ukáží sami, co v nich je. Svou odborností, obchodními dovednostmi, schopností jasně a srozumitelně informovat klienty.

Ale právě OVB dnes hledá cestu k veřejnosti prostřednictvím médií nejaktivněji ze všech firem v oboru.
Ta změna přišla do OVB s panem Martinem Gardavským. Myslím, že on chce prostřednictvím médií zároveň pozitivně působit na celou firmu, kterou řídí. Je dobře, že se díky jeho snaze o věcnou diskuzi otevřely a řešily problematická témata na trhu.

Před pár dny jsem viděl dosud nepublikovaný průzkum povědomí o společnostech z oblasti finančního poradenství. Ukazuje, že ZFP akademie opravdu není v povědomí lidí. Většina konkurence je na tom lépe. To je pro vaše poradce u klienta nevýhoda.
Naše obchodní metoda je založena na referencích a na samospotřebitelském principu s cílem zvyšovat finanční gramotnost občanů. My jsme vydělané peníze investovali do seminárních hotelů, kde probíhají vzdělávací semináře. Cílem těchto seminářů je vyvolat zájem o zajištění vůči rizikům a zajištění se úsporami na důchod odložením deseti procent rodinných příjmů.

REKLAMA

To spojení zprostředkování finančních produktů s provozváním "seminárních hotelů", které dodávají firmě na důvěryhodnosti, je geniální nápad…
To, že školíme ve vlastních seminárních hotelích, opravdu dodává naší společnosti důvěryhodnost a celé myšlence vyššího zajišťování jedince ve společnosti vůči rizikům a na stáří potřebnou vážnost. Našimi základními semináři prošlo přes 75.000 občanů. Výsledky zmíněného průzkumu mohu brát pozitivně, neboť je na trhu stále potenciál pro nové účastníky našich vzdělávacích seminářů.

Spontánní znalost značky ZFP akademie podle vás v tomto procesu nehraje roli?
Naši spolupracovníci a klienti poznávají značku ZFPA prostřednictvím seminářů a lidí, kteří jim dávají informace. To podle mne vytváří mnohem pevnější vztah než ta tři písmena někde v tisku. Jde o osobní pouto a osobní důvěru finančního zprostředkovatele a poradce ke klientovi, samospotřebiteli.

Vy to ale umíte pěkně podat! Věřím, že umíte získat důvěru lidí…

Víte, já jsem původní profesí ekonom. Zajímám se o veřejné finance, často s lidmi s oboru i poslanci diskutuji o sociálním systému, o zdravotnictví, o důchodové politice. Hrozně těžce nesu, jak žijeme na dluh, jak není politická vůle začít řešit oblasti, které je nutné reformovat. To, co děláme, by měl sakra dělat stát!

To byste ale přišli o byznys! Promiňte, přerušil jsem vás…
Stát by měl lidem říci, že se mají o svoji finanční budoucnost začít aktivně zajímat a starat. Nedělá to, proto to suplujeme my. My přesměrováváme rodinné úspory z matrací nebo neefektivní spotřeby do spořících a pojistných produktů.

REKLAMA

Vy jste to selhání státu dokázali skvěle využít pro svůj byznys. Co vlastně lidem říkáte, že mají dělat s penězi?
Základní myšlenka: Odložit deset procent výplaty. Spořit a zajistit rizika. Máme dostatečně širokou nabídku produktů, abychom mohli vybrat optimální řešení pro každého.

Podílové fondy ale ve vaší nabídce chybí…
Už nechybí. Od začátku listopadu školíme a prodáváme portfolio fondů nabízené společností Conseq. Tam je možné investovat pravidelně nebo jednorázově, vklady se v průběhu let automaticky realokují z méně konzervativních do konzervativnějších fondů. Je to ten produkt, na jehož vývoji se ve značné míře podílel pan Petr Hrubý. Za tento příspěvek k rozvoji pravidelných investic na našem trhu si ho velmi cením.

Neznám strukturu vaší produkce, ale pověst máte takovou, že nadužíváte dobře zprovizované životní pojištění.
Životní nebo kapitálově životní pojištění má v portfoliu významné místo. Jde samozřejmě o zajištění rizik, ale vy máte asi na mysli využití pojišťoven ke správě důchodového pojištění jako dlouhodobého spoření na důchod. Jsme si vědomi toho, že poplatky spojené s tímto produktem jsou vyšší. Na druhou stranu je to velmi bezpečná konzervativní investice. V tomto případě se snažíme klienty motivovat na dlouhodobé konzervativní spoření v horizontu třicet nebo čtyřicet let, kde se snažíme současně náklady důchodového pojištění snižovat. Pokud si ale klienti mohou měsíčně spořit víc než zhruba tři tisíce (do penzijního připojištění a důchodového pojištění), nebo spořit kratší dobu (např. 15 let) mohou se pustit i do dynamičtějších investic prostřednictvím podílových fondů.

Dnes už se moc poradců k preferování životních pojistek dobrovolně nepřiznává.

Tím se od některých jiných firem odlišujeme . Má to hlubší význam, občané jsou u nás podpojištěni díky sociálnímu přístupu státu. Proto je motivujeme aspoň vždy něčím navíc. Vyjednáváme systematicky s pojišťovnami, dokud nám nedají pro klienty výhodnější podmínky.

Jaká zvýhodnění se vám podařilo vyjednat?
Máme myslím jako jediní na trhu produkt důchodového pojištění, v němž má klient na konci takový stav účtu, který mu přináší velice zajímavé garantované zhodnocení.

O kolik vyšší a které pojištění to je?
Je to produkt 81DV od Kooperativy. Na konci spoření bude mít klient zhruba o 16 procent více než u jiných typů důchodového pojištění. Liší se to samozřejmě podle věku klienta, kdy do pojištění vstoupí, ale v tomto případě spoření nad 25 let jsme opravdu dostali náklady dolů.

Kdybych byl já u vás ve firmě, musel bych po dvou třech letech uvažovat o odchodu. Vaše nabídka by mi nestačila. Potřeboval bych progresivnější filozofii a jiné produkty k uspokojení náročnější klientely. Nebojíte se, že vám poradci s vyššími ambicemi utečou jinam?
Zatím tento problém necítíme jako vážný. Aktuální situace ve firmě nás nenutí řešit uspokojení ambicióznějších poradců, o němž hovoříte. Nicméně první krok k dalšímu rozvoji finančního plánování jsme učinili zařazením investičního produktu od společnosti Conseq. Další kroky budou následovat – a pokud bude potřeba, urychlíme tempo.

Loading

Vstoupit do diskuze 40 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Zachrdla - TriMan

  8 listopadu, 2006

  Motivovat spoluobčany ke spoření na důchod je jistě záslužné. Proč to ale nazýváte poradenstvím? Finanční plánování neděláte (zatím 🙂 a výběr nejvhodnějšího produktu pro konkrétního klienta také ne. V čem tedy, pominu-li doporučení „odkládejte 10% příjmů“, radíte a kdo za tyto rady nese odpovědnost?
  V časopise Finanční poradce jste uvedl: “ ? zavádíme přednášku osobního finančního plánu, abychom uměli i tento segment klientů uspokojit“. To myslíte vážně? Po absolvování jedné přednášky budou vaši lidé nabízet finanční plánování?

  Odpovědět

 • Jan Lener

  8 listopadu, 2006

  To je zbytečné…ZFP je ztracena hluboku v neandrtálsku. Nabízí to, co tetičky poptávají.

  Odpovědět

 • Marek Šmíd

  8 listopadu, 2006

  Souhlas . Nezapojují se do diskusí , protože nejsou finančními poradci ale MLM firmou ,která si jako produkt vybrala pojistky a penzijní připojištění.

  Odpovědět

 • Richard Siuda, Conseq Investment Management

  8 listopadu, 2006

  Děláte oba chybu, že se uchylujete k takovým rychlým a zobecňujícím závěrům. O tom, kdo je víc MLM nebo víc poradce, bych hovořil opatrněji. Jak je napsáno výše, zahájili jsme spolupráci a díky tomu jsem měl možnost se potkat s cca 100 spolupracovníky ZFP. Divili byste se, jak velký zájem je mezi těmi lidmi o investice. Ne jako možnost zajít za klientem a narvat mu něco dalšího, ale naučit se něco nového, držet krok s vývojem oboru, mít možnost vyjít vstříc i dalším potřebám klientů atd. Byl jsem hodně příjemně překvapen. Mnohé struktury mnoha jiných společností by mohly závidět.

  Odpovědět

 • Zachrdla - TriMan

  8 listopadu, 2006

  Pokud tyto diskuse sledujete, tak možná víte, že výhrady směřují vůči firmám, nikoli vůči konkrétním jednotlivcům. To, že mezi třemi tisíci spolupracovníky se najde stovka poradců nikdo nezpochybňuje. Jen nám poraďte, podle čeho je poznáme.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  8 listopadu, 2006

  Díky za váš komentář, pane Siudo. Podobný názor jsem slyšel od Petra Fejtka z časopisu Finanční poradce. Na mě při setkání s panem Tomkem působilo velmi dobře hlavně to, že opravdu nic nekamufluje. Rozhovor autorizoval v podstatě bez zásahů. Myslím, že tahle firma půjde pomalu ale jistě stejnou cestou jako OVB, tedy od kvantity ke kvalitě. Myslím, že za rok už si dá ZFP pozor, aby v oficiálním zpravodaji nepropagovala zjednodušujícími argumenty kombinaci hypotéky a IŽP jako nejlepší cestu k bydlení.

  Odpovědět

 • Petr Šafránek

  8 listopadu, 2006

  Mohu jen potvrdit! To, že ZFP akademie zařadila do svého portfolia produkt pravidelného investování do OPF, je velmi dobrý signál. Kdyby jim šlo jen o provize, prodávali by investiční životní pojištění za vyšší provize a s minimálními náklady. Takto museli mimo jiné investovat do celé řady opatření, které souvisejí s činností investičního zprostředkovatele 1. úrovně. Klientům tak přinášejí kvalitní produkt na úkor svého zisku.

  Odpovědět

 • Slavomír Kožúšek

  8 listopadu, 2006

  To je jenom dobře. Co na to klienti? Život jde dál…business is business

  Odpovědět

 • Jan Lener

  9 listopadu, 2006

  No Richarde, když přiměješ ZFP k prodeji investic, pro klienty jen dobře.

  Odpovědět

 • Jan Daniel

  15 listopadu, 2006

  Ano ZFP a mnoho agentů nebo makleřských společností je založeno na systemu odměňování dle MLM.
  Ale o to tu nejde.
  Jde o kvalitu služeb,. A ruku na srdce!!!
  Kolik poradců ze sta(a jedno ,ojakou společnost jde(jedná v zájmu klienta,který zřejmě nemá vůbec přehled o tom,co je mu podsouváno,aby si „poradce vydělal a splnil měsíční plán???? Zeptejte se se poradců,kolik produktů má resp.kolik jich ještě má? Jan

  Odpovědět

 • Václav Tomek

  8 listopadu, 2006

  Dobrý večer pane Zachrdlo,
  se zájmem jsem si přečetl Vaše internetové stránky. Je určitě dobře, že máme na trhu společnosti s takovou tradicí, které jsou zaměřeny do vysoce sofistikovaného finančního poradenství. Nejen zkušenosti ze zahraničí mi napovídají, že cesta placené služby v oblasti rodinného finančního poradenství (např. sestavení osobního finančního plánu) bude do budoucna stále více využívána i na našem trhu.
  Služby naší společnosti se vyvíjí společně s finančním trhem a jeho potřebami a bude tomu i do budoucna. Na finančním trhu v Evropě je prostor pro více pojetí finančního zprostředkování a poradenství a je to asi dobře protože klienti mají různé povahy, různý přístup ke spoření, k rizikům, k zadlužování.
  Jsem rád, že se shodujeme na potřebě odkládání příjmů do zajištění jedince ve společnosti: důchody (obecně spoření) a rizika života. To ostatní je již o etice a slušnosti při podnikání finančního zprostředkovatele a poradce. Za výběr našich produktů a spokojenost našich klientů s poskytnutou službou nese samozřejmě zodpovědnost nejen před zákonem naše společnost ZFP akademie,a.s. se základním kapitálem 88,000.000,- Kč. Z vlastní zkušenosti Vím, že umět vytvořit finanční plán společnosti s obratem 1 mld.Kč mi trvalo v roce 1991 téměř půl roku. Myslím si, že řada šikovných lidí z naší společnosti sestavení osobního finančního plánu (OSVĆ, zaměstnance) zvládne i v kratším čase a budou zdatnými kolegy Vašich finančních poradců. Určitě je po jedné přednášce nepustíme mezi klienty, to by naše paní ředitelka pro vzdělávání nedopustila.
  Budu pane Zachrdlo velice rád, pokud Vás budu moci v budoucnu osobně poznat. Hezký večer Vám přeji.

  Odpovědět

 • Anonym

  11 listopadu, 2006

  To ostatní je již o etice a slušnosti …
  Je etické a slušné, když ZFP akademie a.s. nevydávala semináristům Potvrzení o zaplacení Základníh kurzů i dalších školení?

  Odpovědět

 • Jan Daniel

  15 listopadu, 2006

  Vážený pane Tomku.
  Dovolte mi,abych jen krátce zareagoval na Vaši odpověď panu Zachrdlovi.
  Se vší úctou,ale vy tu děláte reklamu sobě,potažmo ZFP.
  Vy byste měl měl ,především vědět,že důchodová reforma je nutnost,bez které se ČR neposune dál(mimo jiné)a že penzijní připojištění bude na úrovni povinného ručení.Takže tento produkt bude zachvíli povinný.
  Také mi trochu vadí,že jako renomovaný finanční poradce propagujete „spoření“ a kde??? V bance nebo pojišťovně???
  Dnešní člověk potřebuje peníze hned a nebo tedy řekněme produkt RENTA,ale zase,KDE??? Pojišťovna? dlouho.
  Já si myslím,že nejlepší je si peníze půjčit a rozumně investovat v horizontu do 5-ti let.
  Neberte tuto reakci osobně nebo dokonce jako útok na Vás nebo na ZFP.
  To je můj názor.
  Takže,když to shrnu:
  1) zajistit se proti riziku
  2) zajistit bydlení
  3) zajistit si nějaké prostředky na penzi
  Jak se s tím vypořádájí poradci,kteří začínají a musí si taky vydělat?
  budou sázet životky a penzijka,protože na tom se dá něco vydělat.
  Kde je zájem poradit klientovi , jak nejlépe tyto 3 věci řešit. Jan

  Odpovědět

 • Václav Tomek

  17 listopadu, 2006

  Dobrý den pane Danieli,
  omlouvám se, pokud zněla má odpověď panu Zachrdlovi jako reklama, neměl jsem tento úmysl.
  Otevřel jste hned několik témat. Pokusím se tedy stručně reagovat.
  Opravdu jdou tyto dvě věci v praxi distribuce finančních produktů nyní často proti sobě. Na jedné straně zájem dobře poradit klientovi a na druhé straně potřeba si vydělat distributorem peníze na obživu. Můj osobní názor je ten, že toto odstraní do budoucna pouze zdravá konkurence spočívající v zájmu dlouhodobému uspokojení potřeb klienta. Náš obor v ČR bude postupně dozrávat do podobných vztahů, jako v zahraničí, kdy rodina má svého právníka, lékaře,…. a také finančního poradce. Prosazováním prvků vedoucích na finančním trhu k odbornosti, etice a dodržování platné legislativy v oboru povede k profesionalizaci tohoto oboru podnikání. Tím bude do budoucna na finančním trhu větší prostor pro kvalitní poradce a zprostředkovatele, které budou platit operátoři trhu (banky, pojišťovny, fondy,…) a na druhé straně u sofistikovanějších činností samotní klienti. Jde tedy o dlouhodobé budování osobních vazeb mezi distributorem a klientem, které bude zárukou eliminace nahodilých „podnikatelů“ v tomto oboru.
  Důchodová reforma je pane Danieli složitá otázka dlouhodobější politické vůle obou politických pólů toto téma řešit. Souvisí s demografií, jak krásně popisuje pan Pavel Kohout. Přejme si, aby naše česká politická garnitura v naší socialistické Evropě našla odvahu tento problém budoucnosti České republiky řešit a vysvětlit občanům.
  Ono slovíčko spořit, vždy souvisí s pojmem investovat. Jak jsem již dříve uvedl, je dobře, pokud existuje v distribuci více pojetí finančního poradenství a zprostředkování. Aspoň si může klient vybrat, takže Váš názor respektuji.
  Obecně však platí, že umět řešit otázku zajištění proti riziku, bydlení a zajištění se na penzi je právě odbornou náplní finančního poradenství a zprostředkování například prostřednictvím osobního finančního plánu obsahujícím kombinaci finančních produktů v nabídce jednotlivých distributorů.
  Omlouvám se, pokud jsem Vám odpovídal v obecné rovině. Jinak to však touto formou není ale možné. Přeji Vám pane Danieli hodně úspěchů. Václav Tomek

  Odpovědět

 • Jan Daniel

  15 listopadu, 2006

  nemohu ,než souhlasit

  Odpovědět

 • Jan Daniel

  15 listopadu, 2006

  Nýbrž rozumně investovat.
  Ano zajistit se protio riziku,ale proč by měl mladý ,svobodný člověk být pojištěn proti smrti???
  Nespořit,ale investovat.Tím myslím dle svých možností.
  Ano odkládej si 1 000,-Kč měsíčně a čekej 20 až 30 let a možná dostaneš „milion“.
  Proč si třeba tem „milion“ nepůjčit hned a investovat třeba jen na 3 nebo 5 let???
  Lidi se bojí si peníze půjčit,ale stejně si je pak půjčí na vytloukání klínu klínem.
  Závěr:
  Nainvestovat peníze ve „velkém“ hned .Peníze dělají peníze.
  Jan

  Odpovědět

 • Jan Lener

  15 listopadu, 2006

  Pane Daniely, kde sí ty peníze půjčíte? A z čeho je v případě nedosažení investičního cíle splatíte?

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  15 listopadu, 2006

  Pěkný večer, pane Lenere,
  to mi připomíná jedno pekelně obtížné investiční zadání pro jednu zdravotní sestru…

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  15 listopadu, 2006

  Jo… kdyby tak šlo půjčit si na 3,7% p.a., třeba nafingovat úvěr ze SS a ten zainvestovat. Má to háček – 5 až 12 let za podvod.

  Odpovědět

 • Jan Lener

  15 listopadu, 2006

  Pane Hanzle, dopadlo to nějak. A rýsuje se nějak Vaše návštěva Prahy? 🙂

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  16 listopadu, 2006

  Navštívím Vás v prosinci, pane Lenere! Jsem zavalen prací na severu Čech. See you!

  Odpovědět

 • thomas

  19 listopadu, 2006

  To, co děláme, by měl sakra dělat stát! Stát by měl lidem říci, že se mají o svoji finanční budoucnost začít aktivně zajímat a starat. Nedělá to, proto to suplujeme my. 😀 Moc pěkná věta.ZFP je MLM.A moto,že v každé rodině by měl být finanční poradce (je jedno s jakým vzděláním-stačí základní) a že se na školení za cca 2.000,- naučí tím poradcem být,bude si moci podepisovat smlouvy a mít provizi pro sebe je pro mně nepochopitelné.Navíc když z osmihodinového semináře je polovina zameřena na kapitálový životní program (v době jak jsem byl na semináři já,nejlepší byla kooperativa,bez daňových odpočtů,ale se spořícím účtem s výnosem 4% 🙂 asi to bylo z důvodu pochopení té výhodnosti-o tom,že se nevztahujou na tento program daňové odpočty,ani slovo) a ten se musel doplňovat další kapitálovkou na daňové odpočty – naprostý nesmysl (proč to nemít v 1 programu a dávat peníze zbytečně do 2 kapitálovek).Zbytek byl zaměřen na kombinaci PP a SS + zbytek.Samozřejmě za celou dobu padly akorát výnosy z programů (to se kraslí i klientovi),ale nic o poplatcích,kolik do toho člověk musí vrazit + vstupní poplatky atd.A největší pecka přišla při kontrole stávajících smluv.Běžela mi kapitálovka od kooperativy asi 8 let s garantovaným úrokem 4%,manželka má tu stejnou.Můj vedoucí mi doporučil,tyto smlouvy zachovat,ale nastartovat dalsí 2 kapitálovky (já + manželka do 75 let) od kooperativy kvůli spořícímu účtu + další kapitálovka na daňové odpočty.V té době jsme měli doma 5 kapitálovek na 2 osoby.Při podepisování smluv dále padlo,že nově zakládající kapitálovka + kapitálovka na odpočty (psáno pro mně) se píšou na vedoucího,jako jediný díky,že vám o takové možnosti řekl (docela jistá provize pro vedoucího).Co z toho plyne?Proč by dělali analýzu a měli pár kvalitních poradců vs. oblízat lidi a tahat je na semináře (zmíněno,že na seminářích bylo 75.000 lidí cca 150 milionů zisk jen ze školení lidí + zajištěné podpisy smluv na svého vedoucího.Co je asi pro vedoucího jistější?Pozvat na školení aby všechno pochopil 🙂 nebo mu nabídnout řešení jeho situace.Syn v součastné době působí v OVB a portfolio je daleko kvalitnější.Zachovány byly 2 staré kapitálovky + kapitálovka na daňové odpočty (zanechána,kvůli velké ztrátě-placeno ročně a zaplaceno za 2 roky – 24.000,- ) + místo 2 kapitálověk (zrušeny) nastartován rentier od pioneeru.Penzijka zanechány,stavebka taky.momentálně celé portfolio prochází velkou změnou a jsem za to rád.Doufám,že poradci ze ZFP budou muset mít registrace na ČNB a finanční poradce nebudou moci dělat lidi se základním vzděláním.Můj syn dělá plány rodinám ,kteří se zmíní,že mají poradce ze ZFP o to víc rád,protože ví,že není problém se tam prosadit.Poslední věta na závěr.Jak už padla věta na začátku se suplováním státu – tak je to pravda.Obrat lidi,nahrabat si na tom a naflákat jim produkty,které nejsou konkurenceschopné a na trhu mnoho výhodnějších.Každý ať si udělá obrázek sám

  Odpovědět

 • Nazor

  20 listopadu, 2006

  Takze z tohoto prispevku vyplyva, ze nejde o Akademiu aku som si predstavoval. Co by malo byt vlastne prvorade v tzv. vyucbe na Akademii:
  1. oboznamit ucastnikov, ake vlastne jednotlive poistenia existuju a co znamenaju
  2. ako vlastne funguju (napr. preco nie je vyhodne ZP zrusit skor ako po 10.rokoch, atd.)
  3. jednotlive poistovne a ich produkty
  4. co to prinesie buducemu zakaznikovi (vyhody, nevyhody, rizika atd.)
  Nieco podobne ako to robilo (robieva?) OVB. Vdaka mu za to, ze pochopil som vseobecne cely rad fungovania produktov predavanych na Slovenskom trhu.

  Odpovědět

 • okywar

  20 února, 2007

  Odpovědět

 • Jozef Šulík

  28 listopadu, 2006

  Pane Majere, myslím, že o případném odchodu od firmy ZFP akademie by jste začal uvažovat mnohem dříve. Mne – novicovi v oboru – to trvalo necelý rok.

  Odpovědět

 • čhável džarmid

  15 března, 2009

  Pánové, nazvěme věci pravými jmény.
  ZFP akademia a Kapitol jsou dvě zločinné organizace, které nikdy a nikde nenastavily nic dobře. Jejich stádo co bouchá ty pojistky jsou naprostí diletanti a zmanipulováné paka. Oči se jim otevřou až když navštíví jakéhokoliv jiného makléře. Ještě nikdy, ale nikdy se mi nestalo, abych přišel do rodiny a byl tam správně nastaven produk od ZFP nebo Kapitolu, klienti nikdy ale nikdy neměli ani potuchy o záporech těchto produktů. V podstatě děkuji těmto dvoum organizacím (a to teď myslím zcela vážně) že existujou a páchají zlo na klientech, neboť mi dávají práci a mám co napravovat, rušit, přenastavovat. Děkuji také všem pojišťovákům z toho samého důvodu.

  Odpovědět

 • ddd

  3 června, 2009

  Abych se přiznal, tak jsi úplný DEBIL. Přenastavuj si hlavně svoji hlavu a nesrovnávej ZFPa a Kapitol. Neznáš nic. A zlo pácháš milej zlatej jen a jen Ty chudáčku.

  Odpovědět

 • Radek

  3 června, 2009

  Vaše reakce je hodna inteligenta. Co třeba zkusit použít argumenty?

  Odpovědět

 • Milan

  3 června, 2009

  Cituji: Abych se přiznal, tak jsi úplný DEBIL. Přiznám se, že jsem asi nepochopil obsahově tuto větu, nedokážu si představit že bych se já přiznal k tomu, že je např. soused debil( což není a jistě promine), to prostě při sebevětší snaze neumím. Jinak má tento příspěvek skutečně velkou hodnotu, jistě obohatí případné klienty kteří tento web čtou. A´T pátrám jak pátrám, žádná profesní skupina na netu nevede takové nesmyslné diskuze veřejně. Pokud se mýlím, opravte mne…

  Odpovědět

 • naštvaný klient

  3 června, 2009

  Dobrý den. Nevím jak ostatní, ale já bych tuto rádo by poradenskou firmu ZRUŠIL. Je to jen o prodeji a zblbnutí lidí nesmyslnými produkty, které nemají žádnou hodnotu. Navíc jí vedou lidé, kteří tomu nerozumí a jsou nespolehliví. Nepomáhají lidem, ale ničí – berou jejich finance. Ať si každý myslí, že závidím jejich auta, peníze, domy, ale ne. Byli chytří a využili doby, kdy jim nahrávala. Teď už o své tzv. klienty – penezodárce nezavadí a upřímně na ně se… . Je to banda vychytralců a fanatiků. Čekám jen, kdy budou mít křtiny jako jehovisti. jsou si hoooodně podobní resp. jsou stejní parchanti. hezké odpoledne.

  Odpovědět

 • Michal

  4 června, 2009

  A pro koho pracuješ ty ty nulo, že takhle haníš na internetu ZFP a Kapitol?? A navíc bez jakýchkoliv argumentů. Byl by z tebe výbornej politik nejlépe komunista!!což asi jistě budeš!! Mimochodem Kapitol je jednička na trhu co se týče životního pojištění.
  Mír a lásku závistivej troubo!!
  přítel

  Odpovědět

 • :-)

  4 června, 2009

  Kapitol – jednička? Asi v prodeji, co, v kvalitě určitě ne. Rizikovky totiž skoro nevedou.

  Odpovědět

 • přítel

  8 června, 2009

  má největší zastoupení v ČR co se týče objemu IŽP. a rizikovky samozřejmě vedou. Když by jsi nebyl uplně negramotnej a měl trochu přehled, tak vlajková loď Kapitolu Perspektiva 4 a teď nově 6BN získala 3 roky po sobě ocenění nejlepší životko roku – ,,Zlatá koruna“ což asi o nějaké kvalitě svědčí, že ano, takže to co tady píšeš je naprosto irelevantní a každý si udělá obrázek sám.
  nashle přítel

  Odpovědět

 • Michal Rychter

  23 června, 2009

  Panove a damy, slysel nekdo z vas o produktu Kooperativa Exclusive 13DV? Chlubil se mi ted znamy s garantovanym vynosem cca 10 procent p.a. Pripada mi to jako lehke sci-fi. Diky za nazor.

  Odpovědět

 • Michal

  23 června, 2009

  Jedna se o pojisteni pro pripad doziti za jednorazove pojistne s vyhradou vraceni zaplaceneho pojistneho v pripade smrti pojisteneho, doba pojisteni 5 let. Dle mne dostupnych informaci je vynos opravdu garantovany, ovsem v rozmezi nejakych 3,17% – 4,05% p.a. 🙂 a produkt dostal jako exklusivku Kapitol.

  Odpovědět

 • alen1

  24 června, 2009

  Kapitol nemá exkluzivitu, částka na dožití je garantovaná ve smlouvě, je možné ukončit i dříve, odkupné snížené o sankci 5%

  Odpovědět

 • Venny

  13 srpna, 2009

  Kapitol na toto rozhodně nemá exklusivku! Může to psát i Kooperativa …

  Odpovědět

 • Venny

  13 srpna, 2009

  Než něco kecneš tak si to ověř. PERSPEKTIVA dostala ocenění v roce 2007, 2008 a v roce 2009 získalo zlatou korunu Flexi! Jo jo … na všechno střelíme IŽP. To je jako bych brufenem léčil raka…

  Odpovědět

 • Rebel

  7 června, 2009

  VÁCLAV TOMEK
  Nechci pana Václava urazit, ale spoustu lidí právě kvůli ZFP žije na dluh. To co děláte by měl dělat stát? Asi jsem nechápavý. To že by lidé měli spořit ví už i malé dítě, ale jak efektivně spořit to už ví málokdo. Myslíte si, že ZFP má dostatečně kvalitní nástroj pro kvalitní spoření? Byl jste původní profesí ekonom? Pak mě zaráží vaše působení v MLM. Měl by jste možná působit tam, kde by jste svoje kvality mohl uplatnit.
  Podílové fondy máte, ale do dneška se jich nabízí z Vaši strany opravdu málo a mezi významnější společnosti patříte v tomto směru k nejhorší zprostředkovatelské společností.
  Psal jste, že nabízíte dlouhodobé produkty 30-40let. Tak proč se tyhle produkty objevují u lidi, kteří mají deset let i méně do důchodu?
  81DV se Vám zdá jako výhodné důchodové pojištění? Psal jste, že za 25let jste dostali náklady dolů. V krátkém horizontu, ale asi moc výhodný nebude a přesto se nabízí lidem, kteří jsou před důchodem. Provize je stejná, ať je produkt sjednaný na 5 nebo 40let. Tím se starší klienti dostávají do provizní propasti, kvůli krátkému časovému horizontu.
  Nebyl jste ten, který v ZFP chtěl rozjet reality? Ale možná se pletu. Nic méně by se to k Vám rozhodně více hodilo a to bez urážky. Vím, že něco takového se v ZFP děje, ale slyšel jsem, že tenhle nápad není ze strany ředitelů moc podporovaný, což je škoda. Byl by to dobrý čistý byznys.

  Odpovědět

 • Rebel

  7 června, 2009

  oprava
  Provize je stejná, ať je produkt sjednaný na 10 nebo 40let

  Odpovědět