CZK/€ 25.360 -0,26%

CZK/$ 23.264 -0,21%

CZK/£ 30.176 -0,24%

CZK/CHF 25.982 -0,31%

Zajištěné fondy: Co se aktuálně nabízí

 


 

Banky a jejich investiční společnosti v poslední době přišly s novými zajištěnými fondy, které jsou aktuálně upisované. Liší se především způsobem výpočtu zhodnocení a podkladovým aktivem. Ovšem různé jsou i další parametry – od doby trvání činnosti fondu a poplatcích za předčasné vystoupení z fondu, které ovlivňují likviditu investice, po výši garance.

Garantována je zpravidla návratnost vkladu do podílového fondu, ovšem může být garantovaný též minimální výnos nebo maximální ztráta. Většina aktuálně upisovaných fondů garantuje návratnost vkladu, jeden ze dvou zajištěných fondů České spořitelny maximální ztrátu.

Novinku představuje zajištěný fond ČSOB Komodity 1, jehož podkladovým aktivem je index komodit. II. Zajištěný fond ČP Invest zatím není v prodeji, nicméně je připraven a v nejbližší době bude zahájeno též upisování.

* Při vstupu od 15.9.2007do 14.10.2007 – 1 %, od 15.10.2007 do 14.12.2007 – 2 % a od 15.12.2007 do 14.12.2013 – 8 %.
** V prvním roce trvání 5 %, ve zbývajícím čase do ukončení činnosti 3 %.
*** Dle výše investované částky. Po ukončení upisovacího období 10 %.
**** První tři roky 4 %, poté 0 %.

Výpočet zhodnocení II. Zajištěného podílového fondu ČP Invest vychází z vývoje cen akcií 25 společností z různých oborů z USA, západní Evropy a Japonska. Každá akcie má ve výsledném ročním zhodnocení váhu 4 %.

Vzroste-li cena jedné akcie o 13 % a více, započítá se zhodnocení 13 %. Vzroste-li méně, nebo pokud poklesne, započítá se celé zhodnocení (či znehodnocení) akcie. Následně se spočítá průměr započítaných zhodnocení. Je-li výsledné roční zhodnocení kladné, připíše se a "zaklikne". Je-li záporné, připíše se nulové zhodnocení.

Zhodnocení za jednotlivé roky se sčítá a následně úročí mezibankovními sazbami PRIBOR.

Nový zajištěný podílový fond ČP Invest je nabízen též jako součást investičního životního pojištění Garance. V takovém případě je třeba uzavřít smlouvu dříve – od 1. září do 30. listopadu 2007.

Výpočet zhodnocení ESPA ČS zajištěný fond 30 a ESPA ČS zajištěný fond 31 České spořitelny se odvíjí též od vývoje kurzů akcií 25 globálních společností. Před zahájením činností fondů bude stanovena "bariéra", která nebude vyšší než 69,15 % (u fondu s pořadovým číslem 30), respektive 69,7 % (u čísla 31). Každý fond má nastavené maximální roční zhodnocení (12 %, resp. 8 %). Za každou akcii, která prorazí stanovenou bariéru, se zhodnocení sníží o 3,5 %, resp. o 2 %. Poklesne-li z 25 akcií 4 a více titulů, je u fondu s č. 30 odepsáno (a zakliknuto) -2 %, u fondu s č. 31 je připsáno nulové zhodnocení.

Výnos zajištěného fondu ČSOB Komodity 1 se počítá na základě vývoje komoditního indexu Broad Commodity Index (hliník, měď, zinek, nikl, olovo, ropa, zemní plyn, pšenice, kukuřice, sója) velmi snadno – podílem počáteční a konečné hodnoty indexu vynásobeném 120 %.

ČSOB Krátkodobého růstu 7 má také neomezený výnos, který se odvíjí od vývoje cen 30 akcií. Ve čtrnácti sledovaných čtvrtletních období se spočítá hodnota koše akcií a na konci investičního horizontu klient získá 110 % průměrného zhodnocení za sledovaná období.

Výnos zajištěného fondu ČSOB Reverzní Click 8 je počítán trochu odlišně a odvíjí se od evropského indexu akcií DJ Euro Stoxx 50. Od úvodní hodnoty zhodnocení, která je nastavena na 50 %, se odečte každý meziměsíční pokles hodnoty indexu. Pokud tedy dojde k meziměsíčnímu propadu indexu, sníží se celkové zhodnocení prostředků uložených ve fondu. Pokud nedojde k žádnému poklesu, zhodnotí se prostředky po ukončení činnosti fondu o 50 %.

U všech tří fondů ČSOB je garantována plná návratnost vložených prostředků.

KB Ametyst 2 Komerční banky se vyvíjí podle zhodnocení koše pěti podílových fondů. Klient po ukončení doby trvání fondu obdrží největší ze tří hodnot: aktuální hodnoty podílového listu, 85 % nejvyšší dosažené hodnoty podílového listu v průběhu trvání fondu, nebo 100 % vložených prostředků.

Kromě uvedených společností v České republice nabízejí zajištěné fondy i další. Např. Zajištěné fondy Pioneer nebo HSBC jsou nyní ve "fázi života" a žádný z jejich fondů není ve fázi úpisu. Naopak zajištěné fondy Citibank lze zakoupit kdykoli – garantují vždy 90% ochranu kapitálu za určité období.

Loading

Vstoupit do diskuze 17 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Adam Holý

  7 září, 2007

  Dobrý den. Mám dotaz, i když vím, že jsem zcela nepatří. Na druhou stranu diskutující zde mají rozsáhlé znalosti a zkušenosti z praxe, tak věřím, že poradíte 🙂
  Podnikám na ŽL, jako hlavní činnost, prvním rokem a přišel mi poštou „rejstřík obchodu a živnosti“ z Brna (www.firmdata.info) společně se složenkou na 1637kč. Můj dotaz tedy zní, je nutnost tuto platbu povinně zaplatit, nebo ten rejstřík je pouze dobrovolný? Děkuji

  Odpovědět

 • zdenek jurak

  7 září, 2007

  To je podvod, nic takového není povinné a určitě to neplaťte a pokud chcete reklamu tak si pořádně přečtěte veškeré u malým písmem napsané podmínky.

  Odpovědět

 • Jarka

  3 prosince, 2011

  Je to super podvod, klamaní zákazníka.

  Odpovědět

 • Petr Zámečník

  8 září, 2007

  Dobrý den,

  jak píše již pisatel v předchozí odpovědi, žádná taková platba a registrace není zákonem vyžadovaná. Službu jste si (podle vašeho dotazu) pravděpodobně neobjednal, a tak ji samozřejmě nemusíte platit.

  Na internetu je možné získat celou řadu registrací firem v různých rejstřících zcela zdarma. Pokud chcete vaši firmu prezentovat, doporučuji nejprve vytvořit dobré (tj. srozumitelné a s dostatkem informací) internetové stránky a následně je zaregistrovat v bezplatných rejstřících a katalozích. Teprve po této zkušenosti se můžete orientovat i na placené služby (které zdaleka ne všechny jsou podvod a některé mohou přinést i kýžený efekt – přivedení klientů).

  Přeji vám dobrou noc,

  Petr Zámečník

  Odpovědět

 • Adam Holý

  8 září, 2007

  Děkuji, už to leží v koši. Mám ještě jeden dotaz. Jak jako osoba samostatně výdělečně činná zjistím, že mé platby na SP, ZP provedené bankovním převodem skutečně dorazily tam kam měly? Přijde mi to jako vyhazování peněz do nebe, když nemám žádné potvrzení, že mé peníze někdo přijal. Díky

  Odpovědět

 • Veronika D.

  9 června, 2008

  Dobry den, stal se mi uplne stejny pripad tento mesic a nevedela jsem, proc bych vlastne tuto castu mela platit a za co to je. Proto jsem se vydala hledat na tyto stranky. Dekuji za vysvetleni.

  Odpovědět

 • mmt

  8 září, 2007

  to sefredaktor vykradol vsetky statuty zaistenych fondov a dal to dokopy ? Aku to ma vypovednu hodnotu ? ale, no tak. Ked uz, tak napiste nieco konkretne o sposoboch zaistenia v jednotlivych fondoch, nech vieme porovnat kde to co stoji a ohodnotit „potencial“ fondu.

  Odpovědět

 • Václav Valášek

  8 září, 2007

  Vážený/á mmt,
  co takhle ocenit čas šéfredaktora nad „vykrádáním statutů“ a brát to jako hozenou rukavici, kde můžete ukázat, že neumíte jen kritizovat (takových už tu bylo…) ale článek dokončit něčím konkrétním o způsobech zajištění a ohodnotit potenciál fondu?
  S pozdravem VV

  Odpovědět

 • Jirka Hlisnikovský

  8 září, 2007

  Musím se přidat, také nic moc. Výčet je takový nesystematický, postrádám rozdělení, např. na fondy garantované a s ochranou kapitálu, atd.
  Navíc nejsem příznivcem garantovaných fondů. Zapravdu mi dávají i klienti, kteří zazdili peníze do těchto poduktů. Jsou takové lepší termínované vklady. IS si samozřejmě přijdou na tučné peníze.
  Moje sympatie mají kdykoli likvidní fondy s ochranou kapitálu, např. ING Czech Click… Jeho kurz se totiž vyvíjí shodně s akciovými trhy, ale je tam „jistota“ 90%. Právě díky konstrukci má zápornou korelaci s českými dluhopisy (a asi nejen s nimi, ale to jsem ještě nepočítal), takže ho vidím jako vhodný do konzervativnějších portfolií. Ale chce si to některé věci předem propočíst:-).

  Odpovědět

 • mmt

  9 září, 2007

  mam to chapat tak, ze kritika je neprijatelna ? Keby som vedel nieco hodnotne k sposobom zaistenia, urcite by som to sem pridal. Bohuzial neviem, a z tohto clanku som sa ani nic nedozvedel. Vlastne z tohto clanku som sa vobec nic noveho nedozvedel.

  Odpovědět

 • Václav Valášek

  10 září, 2007

  Čtenáři tohoto serveru jsou hodně různí, někteří nevědí, že zajištěné fondy vůbec existují, něktří čekají kompletní analýzu, aby ji pro své klienty nemuseli dělat sami. Ani já (stejně jako autor článku) nesklidím za svůj příspěvek 100% kladných reakcí, vždy bude něco ke kritice. Jen aby se debata neodvedla od tématu, že článek neměl nadpis „Kompletní analýza všech zajištěných fondů s prognózou jejich růstu pro investiční specialisty“…

  Odpovědět

 • Jirka Hlisnikovský

  10 září, 2007

  Dobrá:-), zkuste definovat cílovou skupinu pro tento článek, resp. kterou měl autor na mysli. Pokud se chce někdo naučit orientovat, provedu jednoduché a názorné srovnání s uvedením pro a proti. To aby dotyčný věděl, jestli se má dál těmito fondy zaobírat nebo ne.

  Odpovědět

 • Václav Valášek

  11 září, 2007

  Zeptejte se autora, nejsem jeho mluvčí. Jen jsem smutný z toho, že ať člověk udělá cokoliv, tak ti co tomu nerozumí, kritizují. Autor je inteligentnější než já a na takové připomínky nereaguje (ani se nedivím, možná by se ozval kdyby byla kritika mířená na to co ve článku je a ne na to co v něm není), tím si ušetřil čas nad hloupou debatou a obhajobou.

  Odpovědět

 • Petr Zámečník

  11 září, 2007

  Děkuji, vyjádřil jste to naprosto přesně.

  Odpovědět

 • Ondra

  23 září, 2007

  :)) http://icertifikaty.eu/index.php/Novinky/Sazka-na-jistotu.html

  Odpovědět

 • Ľudmila

  11 října, 2007

  V článku spomínate zajištené fondy od Citibank. Mohli by ste uviest nejaky priklad? Su niekde uverejnené na internete? Ďakujem.

  Odpovědět

 • Petr

  11 května, 2008

  Dobry den.Domů mi přišel dopis z rejstřiku obchodu a živností nějaký poplatek 1637kč, o kterém jsem se zde dozvěděl, že jej platit nemusim a že je to podvod.Takže moc dekuji p.Jurakovi za ušetřené penize a jsem rád, že v tomto (úžasném statě)přece jen nejsou všichni ……S velkym poděkováním a pozdravem Petr Z.

  Odpovědět